Mobilemenu
Profile

Dünyanın En Pahalı 5 Bisikleti

Bisiklet yüzyıllardır hayatımızın bir parçası. Yıllar geçtikçe de hem tasarımında hem de modellerinde sıklıkla değişim oldu. Bazen sadece yarış için tasarlanan bazen ise bir zenginlik göstergesi olarak altın ya da elmasla süslenen bisikletlerden 5 tanesini seçtik. Çünkü onlar yapılan son listelere göre 2017’nin dünyadaki en pahalı beş bisikleti.

5- Trek Madone 7 – Diamond

Fiyatı 75.000 Dolar

2017’nin en pahalı bisiklet listelerinde kendine beşinci sırada yer bulan bu bisikletin en büyük özelliği sadece adında değil, içinde de elmas parçacıkları bulundurması.

Özellikle jant bölümünün bir kısmı ve direksiyonda halkalar halinde elmas parçacıklarının bulunduğu Trek Madone 7, Hollywood starlarının bisikletle gezmek için en sık tercih ettiği marka olarak da biliniyor. Eğer 75.000 dolarınız varsa siz de bir tane edinebilirsiniz ama ülkemizde elmas parçacıklı bir bisiklete göz koyan çok olur ve bisiklet aşkı da insanın burnundan gelebilir. Tedbirli olmakta fayda var.

4-  Aurumania Crystal Edition Gold Bike

Fiyatı 114.000 dolar

Fotoğrafa bakın, biraz daha yakından bakın o ufak ama bisikletin de 114.000 dolar olmasını sağlayan detayı görebiliyor musunuz?

Göremediyseniz o detayı hemen açıklayalım: Altın. Dışarıdan bakınca iyice cilalanıp parlatılmış hissiyatı yaratsa da Aurumania baştan aşağı altından yapılmış bir bisiklet. Özellikle kraliyet ailelerinin fertleri sıklıkla bu bisikletle görülebiliyor. Galiba dünyada onlardan başka da kimse kullanmıyor.

3-  Kaws - Trek Madone

Fiyatı: 160.000 dolar

Evet, nihayet muhtevasında elmas ya da altın bulundurduğu için değil başarısı ve hızı ile meşhur bir bisiklete geldi sıra.

Çok ünlü bir bisiklet modeli olan Kaws, dünyadaki birçok bisiklet yarışında bisikletçilere zaferler armağan etmiş bir model. Tasarımı da tamamen daha da hızlı ve daha da dayanıklı olmak üzerine şekillendiği için insan bakınca ister istemez “buna binen uçar” diye düşünüyor. Hem bu şöhreti hem de hayat boyu dayanıklılık vaadiyle fiyatının 160.000 dolar olmasına da şaşmamak gerekiyor.

2- Trek Yoshitomo Nara

Fiyatı: 200.000 Dolar

Bir başka adı dünyadaki birçok bisiklet yarışında tepelere yazılan marka ile devam edelim. Bu bisiklet ilk olarak inanılmaz hafif olması ile dikkat çekiyor. Altınızda sanki tüydenmiş gibi hafif bir bisiklet varken başarıya ulaşmak da pek zor olmuyor.

Zarif tasarımı ve yormayan renk skalası ile Trek Yoshimoto Nara estetik olarak da sahibine çok şey vadediyor. Eh, şartlar böyle olunca da 2017 listelerinde 200.000 dolarlık fiyatıyla ikinci sıradaki yerini almayı başarıyor.

1- Butterfly Trek Madone

Fiyatı: 500.000 dolar

Ve son olarak dünyanın hem en ünlü hem de en pahalı bisikleti ile listemizi tamamlayalım. Butterfly Trek Madone ilk olarak 2009 Fransa Bisiklet Turu’nda Lance Armstrong tarafından kulanılınca dikkat çekmişti.

Mükemmel tasarımı ve bu tasarımın vaat ettiği müthiş hızıyla adeta motorlu araç statüsüne girecek kadar süratlenebiliyor. Kolay kullanımı ve biraz da o dönemde çıkan bol övgülü haberler nedeniyle bisikletin fiyatı şu an tam 500.000 dolar. Ve elbette bu fiyatıyla açık ara farkla dünyanın en pahalı bisikleti olmayı sürdürüyor.

Kaynak: purbat.com