Mobilemenu
Profile

Dünyanın En Pahalı Kaykayları

Kaykay önce 80’li ve 90’lı yıllarda sokakları kasıp kavurmuştu. Daha sonra 2010’larda ikinci bir dalgayla dünyadaki birçok caddede yeniden gözümüze çarpmaya başladı. Uğruna milyon dolarlık turnuvalar düzenlenen ve özellikle 15-25 yaş arasındaki kitleden büyük rağbet gören bu sporun ürünleri de elbette zenginleşti. Artık kaykay alırken rekor fiyatlara da denk gelebilirsiniz. Biz de biraz araştırdık ve hem dünyanın en pahalı kaykaylarını, hem de neden pahalı olduklarını listeledik.

Altın Kaykay, 18,000 dolar

Bu kaykayın adını söylediğimizde bile neden bu kadar pahalı olduğunu anlayabiliriz zaten. Dünyanın en pahalı kaykayı unvanına sahip olan ve değeri yaklaşık 20.000 dolar olan altın kaykay New York’ta bir kaykay mağazası tarafından özel olarak üretilmiş.

% 99,999’u altından yapılmış olan bu kaykay 31.5 inç uzunluğunda ve 8 inç genişliğinde. Sadece en ünlü kaykaycıların ya da şöhreti bol olan aksiyon tutkunu ünlülerin kullanmasına izin verilen bu kaykayın büyük hayranları arasında İngiliz oyuncu Ewan McGregor bile var. Ama altın kaykaya binmiş mi binmemiş mi biz de bilemiyoruz.

Super Board Custom Skate Board, 5686 dolar

Bu kaykayın pahalı olmasının tek bir sebebi var: Kaliteli olması. Özel bir ağaç türünden yapılan ve tüm kullanıcılara “abi al ömür boyu kullanırsın” garantisiyle satılan bu kaykaylar dünyada da profesyonel kaykaycılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Hızı saatte 75 kilometreye çıkan ve inanılmaz sertlikte bir duvara ya da başka bir yere vurulsa da hiçbir şey olmayan bu eserlere ülkemizde ulaşmak güç olsa da online alışveriş sitelerinde tutkunuzun peşinden koşabilirsiniz.

BMW Street Carver, 1.500  Dolar

"BMW kaykay da mı üretiyor?" dediğinizi duyar gibiyiz. Evet, özel olarak ve sınırlı sayıda da olsa üretiyor.

Ağır, dökme alüminyum ile üretilen ve en az arabaları kadar sağlam olan bu Alman kaykayları hız konusunda ise dünyada bir numara. Özel hazırlanmış tekerlekleri ile saatte 100 kilometrelik hıza bile bana mısın demeyen bu kaykaylar bilinen en sağlam ahşap güverteye de sahip. Yani tanıdığınız en kilolu arkadaşınızı bile bu kaykaya bindirseniz ne bir bükülme ne de bir esneme olmuyor.

Exkate- X-24, 1.000  Dolar

Bu elektronik kaykay sadece dört saniye içinde saatte yirmi mil hıza ulaşma özelliğine sahip. Evet, yanlış duymadınız bu elektronik bir kaykay ve şarj edilme özelliği de var.

Diğer pahalı kaykayların aksine herkese açık olan ve iyi bir kaykay dükkanında bulunabilecek bu aletler aslında henüz başlangıç aşamasında. Geleceğin kaykaylarının neredeyse tamamının şarjlı çalışan elektronik şeyler olması bekleniyor ve bu modeller de bir nevi gelecekte göreceğimiz kaykayların ilk örnekleri. Eğer biraz daha beklerseniz fiyatları da zaten mutlaka düşecektir.

Plan B, 500 Dolar

Dünyanın en ünlü kaykay markası olan ve profesyonel kaykaycıların da en sık tercih ettiği ürün olan Plan B her sene kendi adıyla yeni bir model üretiyor. 2017’ye özel üretilen kaykaylar ise aslında hem uygun fiyatı hem de herkese hitap eden kolay kullanımıyla sıklıkla tercih ediliyor.

Hem profesyonellerin hem de amatörlerin kullanabileceği, üzerinde kendini geliştirip yeni taktikler öğrenebileceği bu marka hem her şeyin başında olan hem de bu işi yemiş yutmuş insanların, yani herkesin bir numaralı gözdesi.