Mobilemenu
Profile

Dünyanın “En Pahalı” Tatilinin Adresi: Calala Adası

1 milyon dolarınız var mı? Peki, o parayla 7 günlük bir tatil yapmak istiyor musunuz? O zaman sizi Calala Adası’na davet edelim. Çünkü burası haftada 1 milyon dolar harcanan dünyanın en pahalı tatil adası.

Karayiplerde yer alan, Calala Adası'nın sahibi Türk asıllı Timuçin Avni Wickham. Nikaragu'ya inen bir uçaktan helikopter transferiyle ulaşılabilen adaya iniş yapmalarının akabinde konuklar, güvenli bir şekilde adaya indikten ve dört lüks villa içine yerleştikten sonra, hem şahane bir tatile hem de sıra dışı bir maceraya dalıyorlar.

Konuklar, bir haftalık süreleri boyunca baş döndürücü bir dizi maceraya atılıyor. Akla gelebilecek her talebi karşılamak için en az 25 personelin görev yaptığı adada el değmemiş resiflerin etrafında yapılan tüplü dalışlar, motorlu su sporları ve özel havai fişek gösterileri eğlencenin sadece bir kısmı. Bunlar dışında dünya standartlarında bir puro üreticisi sizi tropik bir yolculuğa davet ediyor. Kendi puronuzu kendiniz yapabiliyor, adadan ayrılırken ise 25 adet puro size altın işlemeli bir kutuyla hediye ediliyor.

Neredeyse bir Hollywood film setinden çıkmış gibi hissedeceğiniz bu adada özel aşçılar damak tadınıza en uygun yemeği yapmak için etrafınızda pervane oluyor. 12 kişilik bir masada “gala yemeği” ile başlayan lezzet yolculuğu yavaş yavaş havyar tadımı, akabinde ise suşi şefinin teknede isteğinize göre hazırladığı bir tabakla devam ediyor. Eğer bu yemeğin parçası olmak yerine dünyanın en pahalı adasında kendin pişir, kendin ye yapmak istiyorsanız da balık tutup balığınızı dilediğiniz gibi pişirtebiliyorsunuz. Elbette bu yemeklerin yanında sınırsız kaliteli şaraplar ya da Dom Perignon marka şampanyanızı da yudumlayabilirsiniz.

“1 milyon doları yemek yemek için mi verdik yahu” dediğinizi duyar gibiyiz. Calala Adası’nda sizi tarihi bir yolculuk da bekliyor elbette. Yıllar boyunca bir korsan adası olarak tanınan Calala’da antik izler neredeyse hiç bozulmadan korunmuş. Özel bir rehber eşliğinde adayı gezerken tarihi kazıkları ya da surları görüp ardından ise ufak bir hazine avına çıkacaksınız. Eğer antik haritalar ve ipuçlarını başarıyla takip edebilirseniz 150.000 dolar değerinde gerçek altın ve madeni paralar içeren gizli bir hazine sandığı bulabilirsiniz. Eh bu da yaptığınız masrafın bir kısmını cebinizde tutabilirsiniz demek.

En önemlisi de Calala tatil paketi, size adada yaşadığınız tüm anları bir video ve ciltli fotoğraf albümü olarak hediye ediyor. Bir Hollywood yapımcısının yürüttüğü çekimlerle bu adadaki en iyi anlarınız bir filme dönüşüyor ve hayatınız boyunca o filmi izleyip bu anları yad edebiliyorsunuz.

Her şeye rağmen tüm bunlar için 1 milyon dolar israf gibi gözükebilir. Ama işin bir de sosyal sorumluluk tarafı var. Müşterilerden alınan her 1 milyon doların 100 bini, yoksul çocuklar için bir okul inşa etmek üzere bağışlanıyor.

Bir seferde sadece 10 kişinin konaklayabildiği ve toplamda 4 villadan oluşan bu tatil adası 1 milyon dolarınızı – eğer varsa- feda ederseniz size unutulmaz bir hafta yaşatmayı garantiliyor. Ha, 1 milyon dolar harcanan hiçbir hafta unutulmaz elbette ama siz yine de aklınızın bir köşesine Calala Adası’nı not edin deriz... Belki yılbaşı piyangosu size de çıkar!