Mobilemenu
Profile

Dünyanın En Pahalı Yürüyen Evleri

Seyahat etmeyi seviyorsanız, alıp başınızı gitmek tam da size göreyse, muhtelemen lüks karavanlarda ilginizi çekiyordur. İçinde banyosu, tuvaleti ve evde bulabileceğiniz bilimum alet edavatı barındıran bir araca sahip olmanın, maceracı ruhunuzu besleyeceğine de eminiz. Son yıllarda temel gereksinimlerin yanı sıra, aslında zorunluluk arz etmeyen fakat kesinlikle düşman çatlatmaya yarayan özelliklerle donatılmış türlü türlü karavanlar üretilmeye başlandı. Sizin de bol keseden harcayacak miktarda paranız varsa, neden yolculuklarınızı lükse boğmayasınız ki? İşte karşınızda son teknoloji ve konforla donatılmış, dünyanın en pahalı yürüyen evleri…

2015 Entegra Coach Cornerstone 45DLQ – $464,000

Listemizdeki en ucuz karavan 464 bin dolarcık fiyatıyla muhteşem Entegra. Bu karavan, sürüşü kolaylaştırmak için eklenen SmartWheel teknolojisi ve dokunmatik ekran özellikleriyle sizi bir yerden bir yere taşımanın çok daha ötesini sunuyor. Zarif bir tasarıma sahip karavanda sedir ağacından yapılma bir gömme dolabın olduğu büyük ana yatak odası ve eğlence sistemi bulunmakta. Kuvarz mutfak tezgahı, ısıtmalı fayans döşeme, gömme duş ve çok daha fazlası da bu akıllı karavanın sahip olduğu özelliklerden sadece birkaçı. Karavanın genişliği ve lüks teçhizatları sayesinde evdeki rahatlığınızı yollara taşımanız artık hayal değil.

Country Coach Magna 630 – $495,000

Aslında 1940’ların otobüsü olan bu araç 600 beygire sahip "Cummins Motor"la güçlendirilmiş. Ayrıca kendisi, güçlü çekişi ve özel lastikleri sayesinde, dağları tırmanmak için adeta biçilmiş kaftan. İç dizaynı, ceviz ağacı ile döşenen bu karavanda yok yok! Rahat bir koltuğu, çift kişilik büyük bir yatağı, sandalyeleri, yemek masası hatta ve hatta çamaşır makinesi ve kurutucusuna bile sahip. Aynı zamanda doğa dostu da olan bu karavan tavanındaki güneş panelleri sayesinde gücünü kendi üretebiliyor. 

UNICAT Amerigo International – $500,000

Çöp kamyonuna benzeyen bu karavan piyasadaki en güçlü karavanlardan biri ki zaten yarım milyon dolarlık maliyeti de bunu fazlasıyla belli ediyor. UNICAT bu kusursuz modele "keşif aracı" ismini veriyor. Araç; tasarım harikası yatak odası ve mutfağa, büyük bir odaya ve daha birçok artı özelliğe sahip. Evet, bu karavana hiç de fena olmayan bir ev fiyatına sahip olunabiliyor, fakat bu şahane çocuk o kadar iyi tasarlanmış ki kesinliklikle verdiğiniz her kuruşa değiyor.

2015 Monaco Dynasty 45P – $585,750

Karşınızda lüks karavan konusunda sektörün öncü firmalarından olan Monaco'nun en iddialı modellerinden biri: 2015 Dynasty. 600 beygir gücündeki motoru ve yepyeni Roadmaster şasisiyle Monaco Dynasty, ilhamını bizzat kendi kullanıcılarından almış.

Dynasty’nin içinde bulunan her detay büyük bir incelikle tasarlanmış: Muntazam dolaplar, LED tavan, merkezi kontrollü televizyon ve hala yeterince etkilenmediyseniz bilmenizde fayda var, bu karvanın yer döşemeleri de porselen karo! Muzzam özellikleri bu kadarla da bitmiyor, ana yatak odasındaki iki kişilik büyük bir yatak, sedir ağacından yapılma raflar da cabası. Anlayacağınız bu yürüyen "konfor", fiyatının hakkını fazlasıyla vererek, hayallerdeki karavan listesine girmeye hak kazanıyor.

2015 Newmar King Aire – $738,645

The Newmar King Aire'in kullanıcısına sunduğu lüks, kalite ve son teknolojiyle yolların ve kamp alanlarının kralı olacaksınız. 600 beygirlik Cummins ISX turbo dizel motoru ve Spartan k3 şasiye sahip bu karavan, ayrıca kötü hava koşullarında sürüş kolaylığı sağlayan akıllı sürüş sistemine de sahip.

Bu akıllı karavan her detayıyla kullanıcısına gerçek bir evin konforunu yaşatıyor.

2014 Country Coach Prevost – $1,000,000

Bu yürüyen ev ise dağ bayır gezmek isteyenlerden çok, şehir ve kasabalar arasında lüks içinde seyahat etmek isteyenler için daha uygun. Paslanmaz çelik gövdesi, sahip olduğu fayans döşemeler, sedir ağacından yapılma dolap ve duvarlar, eğlence sistemi, oldukça geniş yatak odası ve ebeveyn banyosuyla bu karavan lüks yolculuklarınızın yeni adresi olacak. Tabii 1 milyon dolar'lık bir bedelle...

2015 Foretravel IH-45 Luxury Motor Coach – $1,300,000

Foretravel 1967 yılından bu yana, çoğu kişinin hayallerini süsleyen karavanları üretmekle meşgul. IH-45 model karavanın tamamen özel ve eşsiz bir tasarıma sahip şasi sistemi, hem titreşimi hem de sesi azaltma özelliğine sahip. Buna ek olarak bu akıllı karavanda 20 bin kilovatlık jeneratör, paravanla ayrılan odalar, çelik konstrüksiyon kokpit de mevcut. Süpersonik tasarımı ve kullanım kolaylığı sebebiyle bu karavanın neden bu fiyata satıldığını anlamakta güç değil galiba!

2015 Prevost H3-45 VIP – $1,600,000

Lüks karavan markası Prevost H3-45'in içerisinde bulunduğu H serisini “şık ve modern” olarak nitelendiriyor. Rakipleri arasında en yüksek sürüş kabinine sahip olan bu karavan, geniş iç hacmiyle yolcuları ve sürücüsü için panoramik bir görüş sağlıyor.

Dış cephesi fiber bileşime sahip karavanın bu sayede ağırlığı azaltılarak, gücüne güç katılmış. Tahmin edeceğiniz üzere karavanın iç tasarımı da oldukça ihtişamlı. Cilalı parke yer döşemeleri, modern mutfak, yatak odası ve mermer masa karavanda görebilecekleriniz arasında. Kişiye özel olan tüm bu tasarım ve özellikler, konforun tanımını bizlere tekrar anlatan bu karavanı piyasadaki en lüks karavanlar kategorisine sokuyor.

Featherlite Vantare Platinum Plus – $2,500,000

Vantare Platinum Plus, piyasadaki en muhteşem karavanlardan biri dersek yanılmış olmayız. Hiçbir masraftan kaçınılmadan tasarlanmış bu karavandaki el yapımı heykeller, Swarovski kristallerle döşenmiş tavan, kabine çıkan mermer merdivenler, İtalyan deri kaplamalar, süet, bronz, onyx işlemeler ve daha pek çok pahalı malzeme size bu karavanın ne denli lüks olduğuna dair bir ipucu verebilmiştir herhalde! Tüm bunların ışığında, bu karavanı tekerlekli bir malikane olarak tanımlayabilirsiniz.

Ana yatak odasında bir büyük yatak ve plazma bulunmakta. Kokpitte teknoloji harikası gerçek zamanlı trafik ve hava durumu göstergeli Avic N-2 GPS sistemi mevcut. Karavanın dışında içine bir spor otomobilin sığacağı bir garajı bile var. Yaklaşık 1000 litre yakıt alan deposunu doldurmanın maliyeti ise 1000 dolar civarında.