Mobilemenu
Profile

En Eğlenceli 10 Base Jump Fotoğrafı

Hem iyi bir atlayış yapmak, hem de bunu harika bir fotoğrafa dönüştürmek epey zordur. Ama hem bu ikisini yapıp, hem de eğlenceli olmayı başarmak gerçekten yetenek işidir. Artık işinde uzmanlaşmış atlayışcılar bu işten keyif de aldıklarını göstermek için şahane anları ölümsüzleştiriyorlar. Ortaya da bu eğlenceli görüntüler çıkıyor.

1- Ağ yoksa paraşüt var!

Başlığa yakışan bir fotoğraf ile başlayalım. Belli ki işlerinde ustalaşmış bu iki atlayışçı arkadaş, canları sıkılınca inovatif yöntemler denemişler. Eh, ortaya çıkarttıkları tablonun pek de alışılagelmiş olduğu söylenemez. En son ne zaman binanın tepesinden atlayan bir Örümcek Adam görmüştünüz ki!

2- Havada yürüdü şahitleri var

Biraz da fotoğraf makinesinin nimetlerinden faydalanan bir esere bakalım. Atlarken yaptığı son bir hareketle havada yürüyormuş izlenimi yaratan bu abimiz adeta düşmüyor da gökyüzüne tırmanıyor gibi durmuş. Ama biz yemeyiz. Bal gibi düşeceksin oradan kardeşim! Bunu sadece biz değil Newton söylüyor...

3-  Alternatif arabadan inme yöntemleri?

İnsan bu fotoğrafa bakarken ister istemez “hocam iki dakika sabret de araba dursun yahu” diye düşünüyor. Evet, son hız bir arabadan base jump yapmak biraz tehlikeli ama epey yaratıcı olduğunu da kabul etmeliyiz. Cesaretini böyle bir şeye harcadığı için abimizi tebrik mi etmeliyiz yoksa şüpheyle mi yaklaşmalıyız orası size kalmış…

4-  Hoh Hoh Hoh

Noel babalar her zaman çatıdan girecek değil ya, base jump yaparak da muhitlerimize inebilirler. Bu iki atlayışçı da yaratıcı bir kostüm seçimi yaparak ve fonda büyük ihtimalle yüksek sesle “hoh hoh hoh” diye haykırarak metrelerce yükseklikten atlamışlar. Şimdi kafamızda tek bir soru var: O sakallar yere kadar dayandı mı?

5-  Keyfi yerinde

"Şöyle bir uzanayım da rahat rahat BASE'imi yapayım" der gibi duran bu arkadaş ise fiyakalı gözlüğü ve maç izleme pozisyonundaki duruşuyla adeta "Bir keyif adamı BASE jump yapsa nasıl olurdu?" sorusuna cevap veriyor.

6- "Gürültü yapmayın adam atlıyor!"

Akrobatik hareketler her daim yeryüzünde yapılacak değil ya! Cenin pozisyonu alıp boşlukta süzülen bu atlayışçı alttan alta “İki dakika sessiz olun ya atlayış yapıyoruz!” mesajı vermeyi de ihmal etmiyor.

7- Rönesans tablosu?

Havada poz vermek zor iş. Ama bu hanımefendi havada adeta bir ressam modeli gibi poz vermeyi başarmış ve artistik buz pateni zarafetinde bir duruş sergilemiş.

8- Düğüne geç kaldık

Bir düğün ya da nişana davetliymişçesine şık giyinip akabinde metrelerce yükseklikten boşluğa atlamak epey yaratıcı bir düşünce aslında. Arada sağdıçlar ve bir nedime varmış gibi görünüyor. Hatta belki de düğüne geç kalıp “Yolu kısaltalım” demiş olabilirler.

9-  Bu kadarı da biraz şov sanki!

“Kaykayını seven adam” konseptli bu fotoğrafta en sevdiği şeyi ile birlikte BASE jump yapan biriyle tanışıyoruz. "Kaykay dışında bir şey bulamadın mı be abicim" diye de merak ediyoruz. Hayır, o kaykay yere varınca paramparça olacak yani ona üzülüyor insan.

10-  Zaferin tadı

Daha atlamadan atlayış sevincine kapılanlar da var elbet. Bu fotoğrafta da havada, nasıl başardıysa, bağdaş kurmuş ve yaptığı atlayışa erken sevinmeye başlamış birine tanık oluyoruz. Ama havada bu pozu verdiğine göre şahane bir atlayış yaptığından şüphemiz yok.