Mobilemenu
Profile

En İyi 5 Snowboard Filmi - 2

Sinemanın büyülü atmosferi ile snowboard’un heyecanlı dünyası birleştiğinde ortaya eşsiz görüntüler çıkabiliyor. Öyle ki snowboard yaparken hissedilen adrenalin ve yaşanan macera, beyaz perdede tarifi güç bir etki bırakıyor. Özellikle snowboard’a hasret kalınan yaz aylarında bu özlemi filmler sayesinde bir nebze de olsa dindirmek mümkün. Neyse ki kış gelmek üzere ama gelin snowboard'la buluşmaya az bir zaman kala sizin hevesinizi birkaç kademe daha artıralım ve bugüne kadar yapılmış snowboard temalı filmlerden en iyilerine şöyle bir göz atalım.

That’s It That’s All

Snowboard’a ilgi duyuyorsanız bu belgesel filmi kesinlikle izlemelisiniz. Güçlü bir yapım ekibi tarafından hatırı sayılır bir bütçeyle çekilen film 2008 yapımı. Filmde Alaska’dan Tokyo’ya kadar dünyanın pek çok farklı bölgesinden harika snowboard görüntüleri bulabileceksiniz.  IMDb puanının da 8,5 olduğunu hatırlatalım!

First Descent

2005 yapımı bir başka belgesel film olan “First Descent” 1980’lerden 2000’lere kadar toplanmış olan görüntüleri bir araya getiriyor.  Özellikle snowboard için pek de uygun olmayan yerlerde yapılan atlayış sahneleri heyecan katsayınızı tavan yaptırabilir.

Deeper

Dağlarda özgürce board yapmaktan hoşlanıyorsanız ve belli bir parkura hapsolmaktan rahatsızsanız bu film tam size göre. İlham verici ve heyecan dolu görüntüleriyle “Deeper”, bünyede uçurumdan aşağı board ile inme hissi uyandırıyor.  2010 yapımı filmin görüntü kalitesi de oldukça yüksek.

Apocalypse Snow

Snowboard’u konu edinen ilk film olan “Apocalypse Snow”, bu özelliği ile bu sporun tutkunlarına özel bir anlam ifade ediyor. Elbette yakın zamanlarda çekilen belgesel ve filmlerin görüntü kalitesine sahip değil. Yine de snowboard’un gelişimine ve tarihine göz atmak adına izlenmeyi fazlasıyla hak ediyor.  Film, 1983 yapımı. 

The Art of Flight

That's It That's All” gibi Red Bull'un sponsor olduğu 2011 yapımı “The Art of Flight” belgesel filmi yine şahane görüntülerle gözümüzün pasını siliyor. Bu filmi izledikten sonra snowboardunuzu kapıp kendinizi dağlara atabilirsiniz. Çünkü görüntüler fazlasıyla etkileyici ve harekete geçmeye teşvik edici türden.