Mobilemenu
Profile

En İyi Beş Dağ Bisikleti Şarkısı

Dağ bisikleti yapmanın aksiyona dönük bir tarafı her zaman var. Ve herhangi bir dağ bisikleti videosu izlerken arkada epey hareketli, hatta sert şeyler çaldığına şahit olmuşuzdur. Ama bu defa basit bir ilişki kurmak yerine en iyi dağ bisikleti videolarına eşlik edecek en iyi şarkıları derledik. Bakalım, bize eşsiz bir uyum gibi görünen şarkı ve görüntü birleşimi sizin de hoşunuza gidecek mi?

The Cat Empire – Two Shoes

Görüntü ve sesin harika uyumuyla dikkat çeken bir video ile başlayalım. Özel bir kurguyla hazırlanan bu eserde Steve Peat, Darren Berrecloth, Stevie Smith, Cam McCaul, Matt Hunter, Thomas Vanderham ve Andrew Shandro gibi harika bisikletçilerin beş dakikalık şovuna tanık oluyoruz. Her anlarına, her hareketlerine uyum ve ritim sağlayan ise Cat Empire’dan Two Shoes. Eğlence ve aksiyonun uyumuna harika bir şarkıyla tanık olmak için bize katılın:

Band Of Horses – Funeral

19 Nisan 2009. Bu Danny MacAskill'in hayatının değiştiği tarih. Çünkü bisikletiyle Edinburgh sokaklarında attığı turlar onun yeteneğini duyurmasını ve tüm dünyada büyük bir şöhrete sahip olmasını sağladı. Öyle ki, an itibariyle 37 milyon kişinin izlediği video, bu büyük yeteneğin doğuşu olarak hala YouTube’da bir tür arkeolojik eser gibi duruyor. Dünyanın en iyi bisikletçisi olacak bir gencin ona sponsorların kapısını açacak yeteneğine şahit olurken bir başka detay da Macaskill’e yardımcı oluyordu. Muhteşem kurgu ve arkada çalan şahane Band of Horses şarkısı Funeral, adeta manzarayı tamamlıyor ve muhteşem bir kolaj yaratıyordu.

The Primitives – Crash

Eğer bir dağ bisikletçisinin ne kadar yetenekli ve dayanıklı olduğunu test etmek istiyorsanız onu mutlaka İsviçre’ye götürmelisiniz. Çünkü burada dünyanın en acayip dağ bisikleti parkurlarından biri olan Champery var ve birçok aksiyon ustası rüştünü burada düzenlenen zorlu yarışta ispatlıyor. O isimlerden biri de Sam Hill. Hill efsanevi bir statüye eriştiği bu yarışta son zaferi de kazanan isim olmuştu. Bu özel videoda bu yarışın ne kadar zor olduğuna tanık olurken, arkada video ile kardeşliğini ilan eden The Primitives şarkısı Crash’in de bu aksiyonun soundtrack’i olmak için müthiş bir seçim olduğunu kabul ediyoruz.

Buffalo Springfield – For What It’s Worth

Brandon Semenuk'un adeta bir Windows XP masaüstü arka plan resmini andıran yerde pedal salladığı bu video, en başta sempatisiyle insanı kendine çekiyor. Uzun bir sessizliğin ardından başlayan Buffalo Springfield şarkısı For What It’s Worth’ün girişiyle başlayan aksiyon ise muhteşem bir kurgu ile leziz bir seyirliğe dönüşüyor. Mükemmel manzaralar ve arkada görüntüyü bastırmayan bir şarkıyla level atlayan bu eser, dağ bisikleti videoları içinde kendine has bir mertebede duruyor. Mutlaka keyfini çıkarmalısınız

Gregory Fleeman And The Fleewomen – Ratboy

Burada bazı kararsızlıklar yaşayabiliriz. Hangisi daha güzel? Bisiklet mi, şahane otomobil mi yoksa fonda çalan Gregory Fleeman And The Fleewomen harikası Ratboy mu? Belki de seçim yapmaya çalışmak yerine bu üçünün bir araya gelmesiyle ortaya çıkan şahane videoya göz atmak gerek. Şarkının iniş çıkışlarıyla paralel ilerleyen kurgu eserimizi daha da keyif verici bir hale getiriyor.