Mobilemenu
Profile

En İyi Kaykay Markaları

Almost

Günümüzde dört kaykaycıdan birinin kullandığı veya kullanmak için can attığı Almost bunu üretim yapısına borçlu. Board’lar, kaykay üretim teknolojisinin en iyisi kabul edilen DSM ile yapılırken, katlar arasına da bilinen en iyi yapıştırıcı Resin sürülüyor. Bunların anlamı mı? Board’unuzun esnek ve uzun ömürlü olması. Diğer taraftan Almost kaykaylarının pop kısmı (Bilmeyenler için not: Kaykayın yere çarpan yeri) benzerlerine göre daha çok seker ve böylece daha yüksek hareketler yapmayı sağlar. Tek tek basılan Almost board’ları bu sayede hatasız eğimlere sahiptir. Dünyaca ünlü iki sokak kaykaycısı ve birçok temel hareketin mucitleri Rodney Mullen ve Daewon Song’un daha kötüsünü üretmesini beklemezdiniz değil mi?

Zero

Profesyonel kaykaycı Jamie Thomas’ın kurduğu Zero’nun ikonik bir markaya dönüşmesi uzun sürmedi. Aslen 1996 yılında kurulan bir giyim markası olan Zero, sonrasında sadece kaykay dünyasına hizmet vermeye başladı. Thomas, 2003’de Meksika’da sadece board üretmek için Edith ve Osuna adlı bir fabrika bile kurmuştu. Sıradan bir marka olmanın ötesine geçen Zero’lar bilinen en iyi board yapıştırıcılarından biri kabul edilen Epoxy kullanılarak yedi kat Kanada akçaağacından üretilen parçaların birleştirilmesiyle oluşuyor. Bu akçaağaç katlarının, diğer katlardan çok daha güçlü ve uzun ömürlü olduğu da bir sır değil!

Blind

Kaykay tahtalarının bir numaralı ana malzemesi Kanada akçaağacıdır. Onun da en iyisi hardrock akçaağcıdır ve Blind, işte onu kullanır. Her board tek bir kalıpla basıldığından eğimleri de mükemmel olur. Yapıştırıcı olarak Resin’i tercih eden marka alabildiğine sağlam board’lar üretmenin yanında bunları hafif bir şekilde yapabildiği için kaykaycıların sevgi ve saygısını da kazanmış halde. Bugün dünyanın en değerli beş kaykay markasından biri olarak kabul görmesinde kendisi de sokakların tozunu yutmuş ve asfaltın tadını bolca tatmış kaykay üstadı Mark Gonzalez’in eli var. Gonzalez, Blind’i 1989’da kurdu ve bugünlere getirdi. Bu kaykayları kullanan takımlar da board’ları gibi dünyanın en iyilerinden.

Alien Workshop

Chris Carter, Mike Hill ve Neil Brender üçlüsü tarafından oluşturulan marka 1990 doğumlu. Tabii doğduğuyla kalmadı ve her “canlı” gibi büyüdü, gelişti; Alien Workshop bugün dünyanın en iyi kaykay markalarının başında geliyor. En kaliteli Kanada akçaağacından üretilen Alien Workshop board’ları mükemmel eğimlerinin dışında birçok ünlü sanatçının çizimlerini kullanarak da farklılaşmış halde. Bir kaykaycının ayaklarının altında farklı ve göz alıcı bir board görürseniz emin olun o Alien Workshop’dan çıkmadır.

Enjoi

Profesyonel kaykaycı Marc Johnsen 2006’da çektiği Bag of Suck videosu Transworld Skateboarding tarafından yılın en iyi kaykay filmi seçildiğinde birçokları Enjoi’nin farkına yeni varmıştı. Yaptıkları reklamlarda kaykayı kullanmayan, herhangi bir kalıba veya tarza sığmayan, kendine has bir karakteri olan Enjoi bu yaklaşımıyla büyük bir hayran kitlesi edinmiş halde. Eh, DSM teknolojisiyle kaykay üretir, Kanada akçaağaçlarını kullanmaktan imtina etmez, katları da Resin’le yapıştırırsanız yaptığınız fiyakalı işleri de sağlam “tahta”ya oturtmuş olursunuz! Tüm bunları Enjoi’yi dünyanın en popüler ve sevilen kaykaylarından biri yapıyor.