Mobilemenu
Profile

En Sıra Dışı Sörf Tahtası Tasarımları

Birçok şeyde olduğu gibi sporda da klasik olanın sonuna geldik diyebiliriz. Artık beyzbol sopalarından motosikletlere, tüm spor aletlerinde yenilikçi ve yaratıcı tasarımlar göze çarpıyor. Bazen belirgin bir gönderme bazen ise neredeyse sanatla buluşma raddesinde olan bu tasarımlar son olarak sörf tahtalarında da karşımıza çıktı. Biz de ufak bir araştırma yaptık ve bu sıra dışı sörf tahtası tasarımlarından bir liste hazırladık.

Star Wars elbette sörf dünyasını da ele geçirdi

Popüler kültürün neredeyse tamamını ele geçiren Star Wars miti elbette sporda da kendini hatırlatıyor. Serinin karakterlerden yaratılan spor malzemelerinden biri de R2-D2’nun birebir aynısı olan bu sörf tahtası. Ama binerken yine de dikkatli olun, en yakın arkadaşı C-3PO onun zor durumda olduğunu anlayıp size sıkıntı çıkarabilir.

Janjanlı

Kim demiş gece sörf yapamazsın diye? İşte bu arkadaş büyük ihtimalle kendi tasarımı olan bir ışıklandırma ile gecenin köründe serin sulara dalmaya hazırlanıyor. Üstüne sıra dışı bir kostüm giymeyi de ihmal etmeyen bu sörf tutkunu umarız karanlık sularda yolunu bulmuştur.

Ya şarj biterse?

Apple artık bir markanın ötesinde. Bir fenomen bile diyebiliriz. Yarattığı ürünler de bu fenomenin ağır taşları ve her birinin kendi hayranları var. Telefonu kullanma biçimimizi kökten değiştiren IPhone bu kez bir sörf tahtası şeklinde karşımızda. Eğer siz de sörf yeteneğinize güveniyorsanız ve şarj aletiniz de yanınızdaysa bir deneme yapabilirsiniz.

Çal be usta…

Sörf tahtasını sadece dalgaları aşmak için kullanmak da biraz demode oldu sanki. Yani nolur bir sörf tahtasına hem denizde binsek hem de akşam konserde gitar gibi çalsak. Evet saçmasapan bir fikir gibi duruyor ama gerçeğe de dönüşmüş durumda. Bu müzisyen ve aynı zamanda sörf tutkunu abimiz iki tutkusunu biraz sıra dışı ve açık konuşmak gerekirse komik bir şekilde bir araya getirmiş.

Hep birlikte sörf yapalım

Sadece işlevi ya da tasarımı değil boyutları da epey değişiyor sörf tahtalarının. Mesela burada onlarca kişiyi tek ve özel tasarlanmış bir sörf tahtasının üstünde süzülürken görebiliyoruz. Ülkemizde de bazı tatil bölgelerinde aynı boyutta sörf tahtaları bulunabiliyor.

Yerlere yalınayak basma sörf tahtanı giy

Burada yaratıcılık ile saçmalık arasında bir boyuttayız. Terlik benzeri bir tasarımı sörf tahtasına uygulamanın mantığını biz çözemesek de herhalde yapanlar bir şey düşünmüştür diye umuyoruz.

Şeffaf sörf…

Su üstündeyken ayağınızın altında fileli bir sörf tahtası olsun istemez misiniz? Cevabınız evetse bu fotoğraftaki sörf tahtası tam sizlik. Üzerinde karecikler halinde boşluk bulunan ve büyük ihtimalle su üstünde bu sebeple fark yaratan sörf tahtası görünüş itibariyle uzaktan biraz zorlarsak baklavaya bile benziyor.

Küvet sörf

Hem küvet hem de kuluçkaya benzeyen, su üstünde yorulunca “dur bi kıvrılayım” diye düşünüp içinde dinlenebileceğiniz bu çok yönlü sörf tahtasında hız ya da uyumdan çok rahatlık tercih edilmiş gibi. Ama bakınca bile insanın su üstünde süzülürken içinde kıvrılası geliyor hakikaten.