Mobilemenu
Profile

Evde Bisikleti Saklamanın 5 Pratik Çözümü

Bağlantısız Raf

Evinizde sizin, hane halkının ve misafirlerin kullanması için bir portmanto veya askılığınız mutlaka vardır. Montlar, paltolar, ceketler asılan bu aparatın bir de bisikletler için yapıldığını düşünün. İşte bağlantısız raf tam olarak bu. Bağlantısız raflar sayesinde duvara delik açmak zorunda kalmazsınız. Evin uygun bir köşesine kurabileceğiniz bu direkli sistem sayesinde bisikletleri altlı üstlü yerleştirerek büyük bir dertten rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Direk Rafı

Evin uygun bir noktasına yerleştirebileceğiniz bu direk sayesinde iki bisikleti üst üste asabilirsiniz. İki lastik uç, direği yere ve tavana tutturuyor. Bu sayede duvarı delmek gibi pis bir işten de kurtulursunuz. Bisikletleri kancalara monte etmeden önce direk tutucusunun sabit olduğuna dikkat edin yeter.

Duvara Monteli Dikey Bisiklet Rafı

Bisikletiniz dik biçimde saklamaya itirazınız yoksa, bu aparatı tercih edebilirsiniz. Ö teker bir zemine temas ederken arka tekerin bir yere temasa ihtiyacı olmuyor. Duvara monte edilmesi sayesinde ev halkından ya da misafirlerden birisinin istemsiz teması pek mümkün değil. Tabii evdekiler, ellerini kollarını savurarak yürüyüp kitaplıklara falan çarpıp duruyorsa o başka! Bu saklama yöntemiyle evi bisiklet dostu bir kafeye benzetmek de mümkün.

Kaldırma Tavan Rafı

Normalden daha düşük tavanlı bir evde yaşamıyorsanız bu aparat sayesinde bisikletiniz evinizde kullandığınız hiçbir alanı işgal etmeden barınabilir demektir! Tavana monte edilen aparattan sarkan kancalar sayesinde bisiklet kalın halatlarla havada tutuluyor. Çok uzun boylular için tehlike arz edebilir veya boyu uzamış yaramaz yeni yetmelerin “şakacı” tavırları sıkıntı yaratabilir belki ama yine de oldukça pratik bir çözüm. Siz yine de çok işlek olmayan noktaların tavanlarını tercih edin.

Tavana Monteli Bisiklet Rafı

Tabii bu aparatı evinizin salonunuza yerleştirmek pek akıl kârı olmayabilir! Daha çok fazla girilip çıkılmayan bir mekanı tercih etmelisiniz. Özellikle ikiden fazla bisikleti olanlar için oldukça iyi bir çözüm. Dört ayrı raf, montaj hattı boyunca kayarak hareket edebiliyor. Böylece bisikleri duvara yaslamak ve kolay erişim içinde avantaj sağlıyor. Tek başınıza yaşamıyorsanız hane halkından onay almadan siz yine de sipariş vermeyin!