Mobilemenu
Profile

Game of Thrones Karakterleri Doğa Sporlarında

Game of Thrones, popüler kültürün birçok noktasına nüfuz ederken spor da bundan geri kalamazdı elbette. Birçok futbol ya da basketbol takımı kendilerine Game of Thrones soundtrack’inden parçalar seçip maçlardan önce ve sonra sıkça çaldırıyor. Toronto Raptors gibi büyük ve köklü bir basketbol takımı bile yüzyıllık mottosunu değiştirip “We Are The North” yaptı. Kısacası, sporu da saran bir dalga söz konusu. Peki, aksiyon ve doğa sporlarında durum ne? Sizin için araştırdık ve hem ekstrem hem de doğa sporlarına en çok yakışan Game of Thrones karakterlerini bulduk.

Jon Snow – Snowboard

Genç, hırslı, korkusuz ve hüzünlü. Bir türlü bir yere ait olamayan Jon Snow için en uygun spor snowboard. Çünkü snowboard yuvasız, yarışmasız, bir nevi sokak işidir. Jaime Lannister’ın kayağı ne kadar elitse, Jon Snow’un snowboard’u o kadar işçi sınıfı ve halktandır. Gece Nöbeti’nin Lord Kumandanı’na en uygun spor kesinlikle snowboard olacaktır. Jon Snow “Hiçbir şey bilmiyor” olabilir, ama eminiz yeteneğiyle bu işi kısa sürede kapardı.

Jaime Lannister – Kayak

O aksan ve İskandinav saçlarıyla “Kral Katili” Jaime Lannister en çok kayak sporuna yakışıyor. Bu branşa hükmeden Kuzey Avrupalılara benzemesinin dışında vücudu ve esnekliği de bu spora gayet uygun görünüyor. Hatta eminiz ki onun tek eliyle bile zorlu bir dağdan aşağı kayacak yeteneği var. Sonuçta adam şövalye! Ona da böyle “klas” bir spor yakışır. Bu arada hatırlatalım; Jaime Lannister, Danimarkalı aktör Nikolaj Coster-Waldau tarafından canlandırılıyor.

Robb Stark – BMX

O bir kuzeyli. Doğal olarak sokaklarda ve halkın içinde olmalı. Kışyarı’nın unutulmaz genç kralının dostlarına ve genel olarak insanlara güvenmesi ona pahalıya mal olsa da, Robb Stark asla sokaklardan vazgeçmez ve yaşasa hayatını orada sürdürürdü. Düşmekten, yaralanmaktan da korkacağını hiç sanmıyoruz. O yüzden BMX böyle bir delikanlıya en çok yakışan spor olurdu kuşkusuz.

Khal Drogo - Downhill Dağ Bisikleti

Vahşi, ilkel ve acımasız. Khal Drogo A’dan Z’ye tam bir dağ bisikletçisi olurdu. Kural tanımaması, sert olması ve kontrolsüz gücüyle Khal Drogo’yu dağdan son hız ormana inerken hemen hayal edebilirsiniz. Sakın karşısına çıkma gafletine düşmeyin.

Ned Stark – Sörf

Tamam, şimdi tüm o “Kış geliyor”  saçmalığını unutalım. Ned Stark yaşlı ve uzun saçları var. O tam olarak bir yaz sporu insanı. Ona en uygun branş ise sörf.  Uzun denizleri aşıp krallığın tahtına öyle varması bile mümkün. Sakalları yeter.

Khaleesi – Yelken kanat

Ejderhaların Annesi elbette uçabileceği bir spor yapardı. Üç tane ejderhası onu hükmettiği tüm topraklarda yelken kanadına göz kulak olarak gezdirir ve karşısına çıkan tüm rakiplerini ejderhalarının ateşiyle boğabilirdi. Sonuçta o bir Fırtınadadoğan ve uçmak onun için çocuk oyuncağı.

Tyrion Lannister – Kaykay

Tyrion’ı altında kaykayı ile skatepark'larda gösteri yaparken bir hayal edin. Bu kesinlikle olmayacak şey değil. Eski Kral Eli, belki kısa boyundan dolayı yine laf sokmalara maruz kalabilirdi ama o herkese omuz silkerek sarayın merdivenlerinde kaykayı ile şov yapmaya devam ederdi. Sür be Tyrion, kim tutar seni.