Mobilemenu
Profile

"Kalçamı Kırmam Berbat Bir Tecrübeydi!”

Kaykay bana farklılıkların değerini ve insanların görünüşü ile birlikte gelen önyargıları anlamayı öğretti. Piercing’li ve çılgın saçlı kaykaycı tanıdıklarım vardı ve insanlar toplum içinde onlardan uzak dururlardı. Bunu çok garip bulurdum.

İlk ve tek dövmem ayak bileğimdeki şahin (hawk) kafası. Kaykayda belli bir noktaya gelmiştim ve anlamlı bir şey olsun istiyordum (Tony Hawk’ın halfpipe (yarım boru) kaykayda üst üste 12 dünya şampiyonluğu bulunuyor).  Dolayısıyla bu düşünmeden verilmiş bir karar değildi ama yine de bunu yaptırırken bana düzenli olarak içki sağlayan birisi vardı!

Anaokulundan atılmıştım. Sakin durmuyordum, uyumuyordum. Kaykayı çok daha sonra keşfettim. Çoğu arkadaşımın ailesi onların kaykay yapmalarını istemezdi. Benim ailem beni kaykay parklarına götürürdü.

Şöhret güçlü bir arkadaşlıkta sık görülen bağlardan değildir, ancak Jack Black’le çok iyi anlaşıyorum. Gerçekten çok esprili ve yetenekli biri. Büyük bir Tenacious D hayranıydım sonra Jack ile tanıştım. O da kaykay yapardı ve konserlerinde benim video oyunlarımla ilgili konuşurdu.

Annem bana kendime inanmayı öğretti. Onun zamanında kadınların liseden sonra eğitimlerine devam etmeleri sık görülen bir durum değildi ancak o yapabileceğinin en iyisini yaptı. Şu anda doktora derecesine sahip.

Arkadaşlarım bilgisayarla problem yaşadıklarında beni arar. Bir keresinde daha fazla “port” açmak için kendi bilgisayarımı hack’lemiştim. Aslında bu benim uzmanlığımı aşan bir işti ve bunu tamamlamak bu konuda benden daha iyi olan bir arkadaşıma kaldı.

Yaşadığım en kötü sakatlık kalçamı kırmamdı.  360 derecelik rollercoaster tarzı bir parkurdu ve hızımı iyi ayarlayamadım. Bu gerçekten berbat bir sakatlıktı. Kalça kırığı insanı güçten fazlasıyla düşürüyor. Yürüyemiyor hatta öksüremiyordum. Yalnızca oturup iyileşmeyi bekliyorsunuz.

Evlilik artık benim için daha özel. Daha önce fazla ciddiye almazdım (Hawk bugüne kadar üç kez boşandı). Rüyam olduğu için her zaman kariyer peşinde koştum ama bu beni aynı zamanda iyi bir koca olmaktan alıkoydu. Doğru insanı bulmak üzerimde bu farkındalığı yarattı.

Korumacı ebeveynliği sevmiyorum. Çocuklarım skor tutmadan futbol oynadıklarında bile onlara “Hayır, skor tutmalısınız” diyorum. Başarısızlığı kabullenip, devam etmeyi öğrenmelisiniz.

“Kaykayı bırakmam gerek” diye düşündüğüm anlar oldu. Bir keresinde iki mortgage’ım vardı ve gelirim her ay yarıya düşüyordu. Ama 90’ların sonuna doğru, aslında yapmak zorunda olmamalarına rağmen bana yardım eden ve kaykay yapmalarını izlemekten keyif aldığım sporcuların da yardımıyla durumu toparladım.

Fahiş fiyatlara aldığım birkaç tane eşyam var. The Night Before Christmas’ta kullanılan figürlerden biri, başında savaş baltası olan, bende. Ayrıca Breaking Bad dizisindeki Pollos Hermanos kovalarından biri de bende. Bana pahalıya mal oldular ancak onları seviyorum.

Çocuklarımın kendine inanmalarını istiyorum. Onların yaptıkları şeylerin ne kadar “ezikçe” olduğunu söyleyen kişilere gülebilmelerini istiyorum.

 

Kaynak: http://www.theguardian.com/lifeandstyle/2015/jun/13/tony-hawk-skateboarder-this-much-i-know