Mobilemenu
Profile

Gerçek Macera Arayanların Çıkması Gereken 6 Sıra Dışı Yolculuk

Cibuti ve Pakistan'dan Uruguay ve Kosova'ya, bu muhteşem yolculuklarda yeni manzaraları ve kültürleri keşfetmenin heyecanını yaşayacaksınız…

Cibuti'yi keşfedin

Cibuti manzarasını keşfederken dünyanın en tuzlu göllerinden birinde yüzün ve büyük dalış macerasına katılıp balinalarla yakın temas kurun.

Afrika Boynuzu'na sıkışmış olan Cibuti, volkanlar, kaplıcalar, tuzlu daireler, ormanlar ve boş plajlarla dolu ve çok az ziyaret edilen bir hazinedir. Bir gece boyunca Campement Touristique d'Asboley'deki geleneksel Afar kulübesinde uyuyacak, Ghoubbet Körfezi'nde dalış yapacak ve bir mineral bacaları, tuz bacaları ve kaplıcalar bölgesi olan Lac Abbe kıyılarında güneşin doğuşunu izleyeceksiniz. Bu gezi ortalama 11 gününüzü alacak.

Kosova’nın derinliklerine dalın

Yerel bir rehber ve şoförle seyahat ederek, doğu Kosova'daki ortaçağ kültürünü öğrenecek, Prizren'in Osmanlı mimarisinin tadını çıkaracak ve Rahoveci'de harika yemeklerin tadına bakacaksınız. Ayrıca Gracanica, Decani ve Peja'nın çarpıcı manastırlarını ziyaret edecek ve muhteşem Rugova Boğazı'nı gezeceksiniz. Hepsinden iyisi, rehberiniz lezzetli ve büyük oranda organik olan yerel yemekleri tatmanızı sağlayacaktır.

Andorra'da manzaranın tadını çıkarın

Fransa ve İspanya arasında yer alan Andorra’nın nefes kesici manzarası, adrenalin kaynaklı ciddi bir eğlence arayanlar için mükemmel bir ortam. Tüm bu aksiyon dolu haftada Pireneler’de özel bir tura çıkacaksınız.

İspanya sınırındaki dağ geçidi olan Port de Cabus'un doğal patikalarında bisiklet sürecek, Cortals Vadisi üzerinde Avrupa'nın en vahşi nehirlerinden bazılarına tanık olacak, yerel kültür ve yemekleri de bol bol deneyimleyeceksiniz. Her şey toplamda 8 güne sığıyor bu da bu küçük ülkenin bir başka avantajı. 

Cayman Adaları’nda bir gezinti

Görkemli Cayman Adaları'nın tamamen etkileyici bir tarafını keşfetmek için 2 haftalık turlara katılabilirsiniz. Sıra dışı gemi batıkları ve muhteşem deniz yaşamı ile ünlü olan Cayman Adaları’nda sular berrak ve ılıktır. Yeni başlayan dalgıçlardan teknik dalış yapan dalgıçlara kadar herkes için uygundur. 10 gün boyunca toplam 20 dalış vadeden turlara katılabilir, dalış yapmadan bölgeye keşfetmek isterseniz de yine aynı turlarla tekne gezintilerine çıkabilirsiniz.

Pakistan sizi şaşırtmaya hazır

Bu tip bir listede adını sık görmediğimiz yerlerden biri Pakistan. Ama gerçek bir macera arayanlar için burada da yapacak çok şey var.

İslamabad’dan başlayarak, akıllara durgunluk veren bir maceraya çıkacak, önce Lahor'a ardından ise Hindistan sınırına ulaşacaksınız. Daha sonra, İndus Vadisi'nin 5.000 yıllık tarihini keşfetmeden önce, Cholistan Çölü'ndeki çarpıcı Derawar Kalesi'ni ziyaret ederek güneye doğru ilerleyin. Sonunda, Karaçi ve çarşılarının manzaralarını, seslerini ve zevklerini deneyimleyeceksiniz. Bu macera turu tam 16 gün sürüyor.

Uruguay’ın cazibesini açığa çıkarın

Uruguay'da gerçekleşen bu olağanüstü yolculukta çok az kişinin görebileceği bir Güney Amerika turu yapın.

Canlı Montevideo başkentini, Carmelo üzüm bağlarını, Colonia'nın kolonyal mimarisini ve popüler plaj tesisi Punta del Este'yi turlayan  bu gezi, Uruguay'ın keşfedilmemiş yerlerine mükemmel bir giriş niteliğindedir. Turist sayısının yoğun olduğu dönem dışında bir yer ayırtın ve takvimden 14 gününüzü çıkartın.