Mobilemenu
Profile

Günümüzün En Popüler Seyehat Lokasyonları

Günümüzde gezilecek yerler ile ilgili birçok trend var. Ama travel.com birçok eksperden aldığı önerileri bir araya toplayınca en çok öne çıkan yerler de belli olmuş. Biz de bu lokasyonlardan 6 tanesini sizler için listeledik.

Kyoto, Japonya

Kyoto’nun en büyük özelliği, Japonya’nın hem geleneksel yaşamından hem de modern halinden izler taşıyıp bunu kusursuz bir şekilde homojenleştirmesi.

Bir nevi zamanda yolculuğa çıkabileceğiniz şehirde, bin yıllık tapınaklar, yakuzaların hala hüküm sürdüğü mahalleler de göreceksiniz, son derece teknolojik, hatta robotlarla servis veren lokantalar da.

Dünyanın en büyük botanik bahçelerinden birkaçını da bünyesine barındıran Kyoto, hem tertemiz doğayı hem Japon kültürünü hem de modernizmi sonuna kadar tecrübe edeceğiniz eşsiz bir deneyim vadediyor.

Cork, İrlanda

Avrupa'nın anakarasından sadece kısa bir uçak yolculuğu ile ulaşabileceğiniz İrlanda, Batı Avrupa’da bulacağınız en iyi dost canlısı kültürlerden biridir.

İrlanda'nın güneybatı kıyısında bulunan, ülkenin en pastoral ve pitoresk kasabalarından biri olan Cork ise bu ülkeyi en iyi tanıyacağınız yer olarak öne çıkıyor. Orta çağdan kalan kaleleri, oldukça renkli kasabaları ve tertemiz havası ile otantik bir tatil vadeden Cork, yeni bir kültürü deneyimleyip aynı zamanda da sakin bir tatil geçirmek isteyenler için birebir.

Reykjavik, İzlanda

Aslında İzlanda, son 5 yıldır en çok ziyaret edilen ülkelerden biri. Neredeyse nüfusundan çok turist ağırlayan ülkenin ayırt edici özelliği ise elbette el değmemiş doğası. Sonsuzmuş gibi uzanan kıyı şeridinde, göller, buzdağları ve nehirlerle yakın temasta olabilirsiniz. İzlanda’nın başkenti olan Reykjavik ise ülke nüfusunun neredeyse yarısının yaşadığı yer. Ülke kutuplara en yakın şehir olduğu için her mevsim soğuk olsa da, gittiğinize pişman olmanız mümkün değil. Ayrıca başkentten bir tur şirketi ile anlaşıp kısa sürede ülkenin en güzel yerlerini dolaşmanız da mümkün.

Norfolk Adası, Avustralya

Şimdi rotamızı biraz daha uzaklara kıralım.

Norfolk Adası, Sydney’e uçak ile birkaç saat mesafede şahane bir ada. Ada, en çok tüm iklimini kaplayan çam ağaçlarıyla ünlü ve bayrağında da bu ağacın simgesi var. toplamda 2000 kişinin yaşadığı Norfolk, o kadar huzurlu ve sakin ki, bir hapishanesi yok hatta polisler bile sadece sosyal işlerde çalışıyor ve ayda yılda bir olay çıkarsa onunla ilgileniyor. Ada, Avustralya’ya bağlı olsa da, halkı çokkültürlü özelliklere sahip.

Savannah, ABD

Eğer Amerikan tarzı yaşama meraklıysanız ve “Güney Cazibesi” denen şeyden haberdarsanız ilk adresiniz Savannah olmalı.

Güney yaşam tarzının ne olduğu ve bir Amerkan kasabasının şu filmlerden alışık olduğumuz tarzına ne kadar benzediğini burada tespit edebilirsiniz.

Kasaba güzel parkları, iç savaş zamanından kalma bina ve kliseleri ile bu ülkeyi tanıyabileceğiniz belki de en iyi yer.

Iquitos, Amazon, Peru

Listemizi Güney Amerika’ya uzanarak bitirelim. Gerçek bir macera arayanlar için biçilmiş kaftan olan Iguitos, vahşi yaşamı deneyimlemek için doğanın kalbine en yakın olacağınız bölge olarak biliniyor.

Buradan başlayacağınız bir yolculukla –elbette rehberler eşliğinde- Amazon Nehri ve etrafını gezebilir, yerli halkları ziyaret edebilir hatta onların yemeklerinden tadabilirsiniz. Güvenliğin had safhada olduğu bölgede rehberler size hem bu mistik yeri tanıtıyor hem de o yaşamın nasıl bir şey olduğunu tecrübe etmenizi sağlıyor.