Mobilemenu
Profile

Hayvanlar Snowboard Yapar mı?

Adrenalin, özgürlük duygusu ve risk, işte bu üç şeyin bembeyaz kardan örtüler üzerinde kayarak yaşanan adı snowboard. Bu harika sporu yapabilmek için performansınızın ve reflekslerinizin kuvvetli olması gerek. İşte size deşarj olma garantili bir farklılık. Snowboard; kış aylarının ve karlı bölgelerin gözde sporu. Bu anlamda kar yoğunluğu olan bölgelerde önemli ölçüde yaygınlaşmış olan bu spor sadece insanlara mı hitap ediyor dersiniz? Tabi ki hayır! Bu sporun hastası olan havyanlar var. Kanadalı snowboardçu bu spora olan aşkını evcil hayvanına da aşılamış görünüyor. Ya da hayvanın içindeki gizli tutku açığa çıkıyor!

Bir grup İngiliz Buldogu ve snowboard keyfi, son derece görülmeye değer sıra dışı bir sahne. Bu köpeklerin ve onların bu işe duyduğu saygıyı gözlerinden okuyabilirsiniz. Bu nasıl bir odaklanma, adeta ‘’ben bu işten zevk alıyorum’’ diye ilan ediyorlar! Kanada’nın Vancouver şehrinde snowboard yapan bu buldoglar sahipleri ile birlikte çok eğleniyorlar, ama aynı zamanda işin ciddiyetinin de farkındalar. Snowboard insanlar arasında popüler olduğu kadar hayvanlar arasında da popüler. Sadece bu buldoglar değil domuzcuklar, fareler hatta kargaların bile ilgisini çekebilen bir spordan bahsediyoruz.

Bu arada ayrıca köpeklerin bu konuda diğer hayvan türlerine oranla daha başarılı olduklarını söylemeden geçmemek gerek. Makalenin hepsini okuduktan ve videoları izledikten sonra bize katılacağınıza eminiz! Demek ki adrenalin sadece insanların bağımlısı olabildiği bir şey değilmiş. Bu evcil hayvanların da tutkunu olabileceği bir eğlenceye dönüşebiliyormuş.

Burada da görüyoruz ki keseli sıçan olmak snowboard yapmaya engel değil. Nedir ki bu hayvanlara böylesine çekici gelen şey! Ya da yönlendirme mi sadece? Görüntüler şunu kanıtlıyor ki kesinlikle hoşlarına gittiği için bunu yapıyorlar. İnsan ruhuna iyi gelen bu soğuk ve beyaz aktivite hayvanlara da cazip geliyor. Eğer bir evcil hayvanınız varsa ve kar sporlarına da meraklıysanız mutlaka bu deneyimi yaşamalısınız. Tamamen doğa ile baş başa olunan bu spor ruhunuz ve bedeninizi aynı anda resetleyen muhteşem bir aktivite. Neden sevdiğiniz bir hayvan dostunuzla bunu yaşamayasınız? Kabul edelim ki dünya bu tip ilginç olaylarla dolu. Her geçen gün insanların evcil hayvanları ile yaşadıkları ilginç deneyimleri içeren videolar sosyal paylaşım sitelerinde defalarca tıklanıyor. Hayat ilginç resimlere sahne olurken, bu resimleri es geçmeyip onlara daha mı dikkatli bakmak gerekli acaba.