Mobilemenu
Profile

Hem Ucuz Hem İyi 5 Dağ Bisikleti

Giant Talon 29er

En yaygın “ucuz” dağ bisikletlerinin başında gelen Talon, 29 inçlik tekerlekleri, 3x9 aktarmalara ve Tektro hidrolik disk frenlere sahip. 100 mm Suntour ön maşa, bir kilitleme seçeneği ve ön yük ayarlayıcı bünyesinde barındırıyor. Maxxis lastikler ve KMC zinciri Talon 29er’i tamamlıyor. Talon 29’er dağ bisikleti dünyasını keşfetmeye niyetlenen için ideal bir seçim. Türkiye fiyatı 3 bin 290 lira.

Polygon Bikes Siskiu 29 6

Polygon Bikes’ın gözbebeği Siskiu’nin altıncı nesli engeller üzerinden daha rahat geçebilmek üzerine tasarlanmış bir bisiklet. Shimano Deore 20 Speed taşıyan Siskiu, 11-36’lık bir kasete sahip. Bu sayede tepeleri daha rahat tırmanabilirsiniz. Hatta su engellerini aşarken bile tereddüt etmemenizi sağlayacak kadar da güven veriyor. Kadro üzerindeki kablolar talep edildiğinde kadro içine alınabiliyor. 850 ile 900 aralığında satın almanız mümkün.

GT Verb Comp

Bu 27,5 inçlik full süspansiyonlu dağ bisikleti, arkadaşlarınızla kapışmanız ve eğlenmeniz için üretildi. Tekerleklerin 27,5 inç olması sürüşü yumuşak tutmak ve dengeyi korumak için düşünülmüş. 120 mm ön süspansiyona ve ayarlanabilir bir geri tepme arka hava şokuna sahip olması da avantajlarından. En üst seviyede pedal çevirme performansı sağlaması planlanmış. Teknik inişler düşünülerek Deore bileşenleri, disk frenler ve oldukça geniş handle bar’lar kullanılmış. 1000 dolar civarı bir bütçeniz varsa GT Verb Comp’a sahip olabilirsiniz.

Bulls Cobra Disk 29

Hafif bir alüminyumdan üretilen Bulls Cobra Disk 29, Shimano XT ve Deore’un kombinasyonlarıyla donatılmış. 30 vitesli ve 100 mm’lik bir ön maşaya sahip. Cobra’nın geometrisi, enlemesine verimli tırmanış sağlayan ve teknik inişlerle başa çıkmaya yetecek kadar çevik olan sert bir kuyruğu sayesinde birçok yerde işinizi görmeye yeter. Ülke dışında 900 dolarlık bir ederi var. Oralardan alıp binip getirmek harika olur ama biraz zor!

Norco Bigfoot 6.3 Rigid

Sağ olsun belediyeler kar yağdığında yol bisikletçilerini düşünerek (!) hemen asfalt yolları temizler; peki bütün kış kar altında olan dağlarda pedal çevirmek isteyenleri kimler düşünecek? Tabii ki fat bike üreticileri. Narco’nun Bigfoot 6.3 Rigid modeli geniş ötesi tekerlekleriyle kar üzerinde rahatça gidebilmeniz için üretildi. Alüminyum çerçeve Deore aktarma, mekanik disk frenler ve 80 mm jantlar kar yağdığında bisikletinizle dağları ziyaret etmenizi kolaylaştırıyor. Ve tabii ki yaz aylarında kumsalları!