Mobilemenu
Profile

Her Bisikletçide Bulunması Gereken 5 Uygulama

Bike Gear Calculator

Bisiklet dendiğinde kadro boyu, vites oranları, lastik genişlikleri, krank uzunlukları, açılar, sayılar, oranlar aklınızı başınızdan alıyorsa kabul edin biraz ineksiniz! O zaman Bike Gear Calculator tam size göre. Bisiklet mekaniğine hakim olmak kötü bir şey değil. Uygulama; bisikletlerle ilgili sayılar, oranlar ve mekanik aksamla ilgili bilgi vermeye, karşılaştırma yapmaya odaklı bir şekilde çalışıyor. Bisikleti sadece pedal çevirmek olarak görenler uygulama karşısında ezilebilirler ama bu mevzulara meraklı olanlar için kusursuz…

Cycle Tracker Pro

Keyifli ve verimli bir sürüş için oldukça işlevsel olan Cycle Tracker Pro’da yok yok… Gerçek zamanlı haritalar, sürüş izleme, rota oluşturma, kalori yakma tahmini gibi özellikler gırla. Google Maps’le entegre çalıştığından her daim doğru istikamette gittiğinizde emin olabileceğiniz gibi, Streew View’ü bile kullanarak ileride sizi ne gibi sürprizlerin beklediğini görebilirsiniz. Dahası yüklediğiniz şarkıları da Cycle Tracker Pro ile dinleyebilir, cyclingselfie’yi kurup sürüşünüz sırasında çektiğiniz fotoğrafları “hayranlarınızın” beğenisine sunabilirsiniz.

MTB Project

Bu sefer enayilik yapmadınız ve tatile giderken dağ bisikletinizi de götürdünüz. Tek sorununuz bulunduğunuz coğrafyadaki single track’lerin yerini bilmemek olsun. MTB Project, Superman gibi ihtiyacınız olduğu anda yardımınıza koşacak. Uygulama sayesinde bulunduğunuz bölgelerin detaylı haritalarını indirebilir, yakınlarınızda neler olduğunu görebilmek için “zoom” yapabilirsiniz. Daha önce burada sürmüş diğer dağ bisikletlilerinin zorluk dereceleri, yol keyfi gibi detayları içeren yorumları ve önerileriyle çevrenizde kendisin uygun rotalar oluşturabilirsiniz. Kısacası hiçbir patikayı ıskalamayacaksınız.

Find My Friends

Tamam Strava Premium var ama sen “denk bütçe” anlayışın nedeniyle bunun için bir harcama yapmak istemiyorsun. Diğer taraftan da “bisiklet arkadaşların”la da ortak hareket etmek istiyorsun değil mi? O zaman Find My Friends’i denemelisin. iPhone’un bu uygulaması grup sürüşleri için ideal. Haritalar üzerinde konum bilgisini paylaşan arkadaşlarının gerçek zamanlı olarak nerede olduğunu görebilmen mümkün. Bu sadece “Acaba şimdi kim bisiklete biniyor?” diye düşünmene yanıt vermenin dışında grup sürüşü sırasında kopmalar olduğu takdirde bisikletlilerin birbirlerini bulmalarına da fayda sağlıyor. Öndekilerden biri yok mu oldu, birisi fazlasıyla arkada mı kaldı, yoksa biraz önce yokuşta silkelediğin buddy’in tehlikeli bir biçimde sana yanaşıyor mu? Hepsinin cevabı telefonunda!

Elite HRV

Bisiklet sporunda kademe atlamak, bir üst seviyeye çıkmak veya orada tutunabilmek istiyorsan HRV (Heart Rate Variability / Kalp Hızı Değişkenliği) izlemen şart. Elite HRV işte bu noktada devreye giriyor. Uygulama sürüş sırasında ne durumda olduğunu, haydi adını koyalım, yorgunluk seviyesini net ve objektif bir şekilde söylüyor. Hatta sabah uyandığında ya da egzersiz öncesindeki fiziksel durumunu da ölçer; gülen ya da üzgün suratlarla size bunu yansıtır. Bu sayede o günün antrenman veya sürüş planınızı kendinizi yok etmeyecek seviyede ayarlayabilirsin! Son bir not: Elite HRV’yi kullanmak için Bluetooth özellikli bir kalp atış hızı monitörü edinmelisin. Haydi ama bisikletinin fiyatının yanında o da bir şey mi?