Mobilemenu
Profile

Her Kayakçının Telefonunda Olması Gereken 10 Uygulama

SkiLynx

SkiLynx, yamaçlardaki tüm arkadaşlarınızla bağlantı kurmanızı sağlar. Nerede olursanız olun kayak dostlarınızı kolayca bulup iletişim kurmanızı garanti eder. Uygulama, GPS ve ayrıntılı yol haritalarından yararlanarak eğimleri, zorlukları ve herkesin gerçek zamanlı olarak nerede olduğunu hızlı bir şekilde gösterebiliyor. Sohbet özellikleri, önceden belirlenmiş tek tuşunuzla mesajlarınızı okumanıza ve göndermenize de olanak veriyor.

Avanet

Herkes kaydığı rotaları paylaşıp bir ağ oluşturmaya yardımcı olabilir ama bu iş Avanet sayesinde sandığınızdan da önemli ve kapsamlı hale geliyor. Etkileyici kayak ve yaban hayatı koruma uygulaması, kayakçılara, snowboard’culara ve profesyonel rehberlere yardımcı olarak tasarlanmış. GPS ve haritalama verileri, kullanıcıları tehlikelere ve potansiyel tehlikeli koşullarına karşı uyarıyor. Dağ gezginleri tarafından coğrafi olarak etiketlenmiş gözlemler Avanet’in temelini oluşturuyor.  Avanet; alan güvenliği yardımı ve planlama aracı, navigasyon uygulaması ve rota kaydedicisi, rehberler ve dağcı profesyonellere çeşitli ek araçlar sağlayan birinci sınıf sürümleri de bir araya getirebiliyor.

Snocru

Başka kayakçılarla rekabet halinde olmak mı istiyorsunuz? O zaman Snocru kullanmalısınız. Snocru kullanıcıları, Daycru’yu kurarak diğer kayakçı ve snowboard’cularla iletişim haline geçebilir. Her bir Cru üyesi için çeşitli metrikler kaydederek en çok mesafe, en dik eğimde ve en hızlı kayanını belirleyerek rekabete olanak tanıyor. Günün sonunda aktivitenizi sosyal medya üzerinden paylaşıp kayak ahalisindeki dostlarınız dışındakilere de ulaştırabilirsiniz.

Trace Snow

Eskiden Alpine Replay olarak bilinen Trace Snow, kayakçıların yamaçlarda gün boyunca kayıt yapmasını sağlayan mükemmel bir uygulama. Telefonunuzun dahili sensörleriyle Trace Snow hız, sıçramalar, yayın süresi, seyahat mesafesi ve yakılan kalori gibi ölçümleri kaydedebiliyor. Kullanıcılar aktivitelerinden sonra rotalarının otomatik olarak eşleştiği bir istatistiğin özetini de görüntüleyebiliyor.

Slopes

Slopes kayak gününüze giriş yapmanız yardımcı olan ücretsiz bir kayak ve snowboard takip uygulamasıdır. Bunu telesiyej sürüşlerinizi ve yokuş aşağı hareketlerinizi izlemek için telefonunuzun algılayıcılarından ve GPS özelliğinden yararlanarak, üstelik internet bağlantısı olmadan Apple Watch’unuzdan kolayca erişilebilin istatistiklerle yapıyor. Kullanıcılar fotoğraflar ve notlar ekleyebilir, yamaçlardaki günün etkinliklerini, zaman çizelgelerini ve dökümlerini görüntüleyebilir, yayınlarınızı ısı haritalarıyla tekrar oynatabilir ve istatistiklerinizi sezon boyunca izlemeniz için saklayabilir. Ücretli versiyonuyla çok daha fazlasını da sunduğunu bilmelisiniz.

On The Snow Ski & Snow Report

Hangi kayak merkezlerinde vaziyet nedir diye merak ediyorsanız On The Snow Ski & Snow Report’a bakmalısınız. Uygulama 2 binden fazla kayak alanı, tatil yeri ve parkurunun mevcut koşullarını, kar raporlarını bünyesinde barındırıyor. Dahası en sevdiğiniz rotalar taze kar aldığında veya kalabalık buraya üşüştüğünde de sizi haberdar ediyor. Rotalar, tatil bilgileri ve yorumları, kayak haberleri, ekipmanlar ve en son indirimler de uygulama sayesinde “cebinize” geliyor.

FIS Ski Mobile & Live Timing

Kaymanın dışında kış sporlarına da meraklıysanız Uluslararası Kayak Federasyonu’nun (FIS) resmi uygulamasına göz atmalısınız. FIS yarışlarından dünya şampiyonalarına kadar tüm etkinliklerin takvimleri ve sonuçları bu uygulamada kendine yer buluyor. Yarışmalardan “dakika ve skor” alma fırsatı dışında atletlerin biyografileri, FIS spor haberleri ve güncel sıralamalar da uygulama bünyesinde yer alıyor.

Liftopia

Liftopia, önceden ayrılmış lift biletleri, kayak ve snowboard dersleri, ekipman kiralama ve diğer kış sporlarıyla ilgili satın alımlarla ilgili olarak binlerce fırsata erişmenizi sağlıyor. Düşük fiyatlar, kolay uygulama içi rezervasyonlarla birleşiyor ve kayak tatilinizi stres yaşamadan planlamanıza izin veriyor. Ekstra özellikler arasında en sevdiğiniz kayak merkezlerinizi ve rotalarınızı kaydetme özelliğiyle ilgili fırsatları yukarı çekmenizin yanı sıra kayak noktalarınız için güncellenmiş kar durumu bilgileri de bulunuyor.

Mammut Safety

Kayakçının ezeli düşmanlarının başında gelen çığa karşı güvenilir bir dost istiyorsanız İsviçreli dağcılık uzmanı Mammut’un uygulaması Mammut Safety’ye bir şans vermelisiniz. Uygulama, kullanıcıların uluslar arası çığ duyurularına hızlı bir şekilde erişmesine ve bulunduğunuz yere, bildirilen koşullara dayalı olarak hızlı bir risk seviyesi kılavuzu bulmalarını sağlıyor. Bununla birlikte pusula, klinometre, altimetre ve kaydedilmiş acil durum numaralarına kolay erişim sağlayan bir düğme içeriyor. Uygulamanın ekranı koordinatlarınızı da tam olarak size gösteriyor.

Cairn

Cairn, iki şey yapan bir açık hava güvenlik uygulamasıdır. Birincisi, bir harita üzerinde nereden mobil bir sinyal alabileceğinizle ilgili bilgi sunar, konumunuzu günlüğe kaydededer. İkincisi, Cairn arkadaşlarınızla bir seyahat planını paylaşmanızı sağlar. Kişileriniz konum verilerinizin bir haritasını uyarı olarak alırlar; böylece dağlarda veya diğer bölgelerde çevrenizde sizi takip eden bir güvenlik ağı işlevi görür.