Mobilemenu
Profile

Her Yerde Karşılaşabileceğiniz Koşucu Tipleri

1- Üzerinde malzemelerle Robocop gibi koşanlar

Her türlü malzemeyi kuşanırlar, kolda kılıfıyla cep telefonu, havalı kulaklıklar, son model koşu kıyafetleri, renkli çoraplar, yepyeni ve en teknolojik ayakkabılar (markaların prestij yaratmak için çıkardığı ilginç modeller). Hepsini bu koşucuların üzerinde bulabilirsiniz.

2- “Az koş, çok sosyal ol” koşucuları

Birkaç kilometre koştuktan sonra kurulan sofralara geçer ve sonrasında “selfie” ile yediklerini fotoğraflamaya başlar. Sonrasında neden kilo alıyorum diye hayıflanır durur.

3- Sadece sabah ya da aynı zamanlarda koşanlar

Olmazsa olmazdır. Mutlaka sabah, akşam ya da günün aynı saatinde koşulacak. Bu tipler için koşu artık spordan çok bir alışkanlık, bir ritüel haline gelmiştir ve koşulan mesafe genelde hep aynıdır.

4- Koşarken şarj olanlar

Koşmak için yaratılmışlardır. Koştukça koşarlar, mutlu ve sağlıklı olduklarına inanarak koşudan asla vazgeçmezler.

5- Dünyayı koşanlar

Koşu sayesinde görmediği yer kalmaz, ülkeleri koşarak geçerler. Koşarken yaşadıkları, tanıştıkları insanlar, tattıkları lezzetleri yazsalar roman olur! Bir sonraki planları ve rotaları her daim hazırdır.

6- “En uzununu koşarım” diyenler

Her daim en uzun mesafeyi koşarlar. 5, 10 veya 21 kilometre yerine 42 veya daha da uzunu varsa onu seçeceklerdir. Bu mesafeler altındaki koşuları kısa bulur ve katılmazlar!

7- “Koşmazsam ölürüm” diyenler

Koşu bir ilaç gibidir. Bazıları en stresli, üzgün, mutlu, düşünceli, yerinde duramadığı anlarda mutlaka koşmak ister. Koşunun en güzel terapi yöntemi olduğundan bihaber olanlara duyurulur!

8- Malzeme koşucuları

Başkasında gördüğü her yeni ve ilginç malzeme onda da olmalı, ilgiyi mutlaka üzerine çekmelidir. Her malzeme herkese göre olacak diye bir kural yok. Her birimizin anatomik olarak farklı olduğunu düşünürsek her malzemenin herkese uyması pek olanaklı değildir haliyle…

9- Koşu koleksiyoncuları

Koşuyla ilgili her türlü materyali toplar, evin ya da çalıştığı ortamın en güzide yerinde sergiler. Giydiği giyside, takıda, saatte kullandığı her üründe koşuyu andıran bir işaret vardır. Adeta “Uzaktan bakanlara bile ben koşucuyum” diye bağırır. Koşu filmleri, müzikleri, kitaplar… Her şey elinin altındadır.

10- Yuvarlamacılar

Kollarındaki ya da telefonlarındaki uygulamalar ile koşan sporcular, mesafeleri küsuratta bırakmak istemezler. Hatta bazen 9,88 kilometre koşmuşken son anlarda bir ileri bir geri gidenlere, saate bakarak kendi kendine konuşan ve sevinenlere rastlayabilirsiniz! Hayatlarında küsurata yer yoktur, yuvarlamayı severler.

11- Sosyal sorumluluk projeleri ile koşanlar

Sosyal sorumluluk projelerine ellerinden (ya da ayaklarından!) geldiğince yardım ederler. Çocuk, yaşlı, çevre, hayvan, eğitim, kadın, kanser gibi hemen her konuda sivil toplum kuruluşu için koşarlar. Kısacası bu koşucu tipleri en asil duygunun insanlarıdır!