Mobilemenu
Profile

Huzur İçinde Yat ITA-4

Windsurf tüm dünyada ilgi ile izlenen ve yapılan bir spor. Sadece profesyonel olarak değil amatör olarak da bu sporla uğraşan pek çok kişi var. Uluslararası yarışmaları ve şampiyonları takip etmek bu sporla ilgilenen herkes için büyük keyif ama her zaman mutlu haberlerle karşılaşılmayabiliniyor. 23 Şubat 2015 günü tüm rüzgar sörfü tutkunları için üzücü bir haberle başladı. 29 yaşındaki Alberto Menegatti, 2013 yılı PWA Dünya Şampiyonası birincisi, ani bir şekilde hayatını kaybetti. Odasında ölü bulunan sporcunun ölüm sebebi ise yapılan otopsi sonucunda belli olacak. Tüm windsurf dünyası bu haberle yasa boğuldu.

Özellikle son yıllarda slalom yarışlarında çok iyi performans sağlayan Alberto Menegatti, 13 yaşında başladığı windsurfing‘de 2002 yılında ISAF Dünya Şampiyonası’nda üçüncü oldu. Aynı yıl İtalya Şampiyonası’nda ikinciliği elde etti, 2003’teyse ilk PWA yarışına katıldı ve hayatının son gününe kadar windsurf’te daha iyi olmak için uğraştı. 2014 yılında tendonlarında oluşan rahatsızlık onun yaklaşık bir yıl kadar acı çekmesine ve bazı yarışlardan uzak kalmasına sebep oldu. Her ne kadar antrenmanlarına devam ettiyse de rahatsızlığı yıl boyunca sürdü ve bu sebepten ötürü Fuerteventura ve Alaçatı yarışlarına katılmama kararı aldı. Tendonlarında rahatsızlığı olmasına rağmen Point-7 ile 2015 yılı sponsorluk anlaşmasına imza attı ancak ne yazık ki ani ölümü ile windsurf dünyasından rüzgar gibi geçip gitti.

Ölümü ile hala herkes şokta, kariyerinde çok daha ileri gidecek bir sporcu olarak görülüyordu. Ani ölümü ile rüzgar sörfü dünyasında büyük bir boşluk bıraktı. İtalyan rüzgar sörfçüsü Alberto Menegatti gösterdiği performansla, rüzgar sörfü tutkusuyla, kısa hayatında bıraktığı izler ve edindiği hayran kitlesiyle unutulmayacak bir sporcu olarak yerini aldı. Huzur içinde yat Alberto Menegatti, rüzgar seninle olsun şampiyon…