Mobilemenu
Profile

Huzuru Koynunda Bulacağınız Su Üstüne Kurulmuş 6 Otel

Kentten uzaklaşıp sulara yaklaşmak ama bunu yaparken bir yandan da otel konforu yaşamak istiyorsanız bunu yapmanız artık hiç zor değil. Yeni dönem oteller içinde direk denizin ortasına kurulan hatta bazıları zaman zaman su üstünde hareket de eden bu oteller size öncelikle sakin bir tatil vadediyor.

Arkabarka, Sırbistan

Tuna Nehri kıyısındaki popüler Dostluk Parkı'na demirlemiş olan bu bütçeye uygun hostel, serin havası, doğal çevresi ve elverişli konumuyla dikkat çekiyor.

Hem tatilinizi yapıp hem de su üstünde biraz süzülebileceğiniz otel Belgrad’da, Çağdaş Sanat Müzesi’nin olduğu köşede bulunuyor. Hem yurt tarzı hem de özel odaların mevcut olduğu otelde ayrıca bisiklet, Wi-Fi ve kahvaltı da ücretsiz.

Fiyat: Gecelik 18 $'dan başlayan fiyatlar

Guntu, Japonya

Bu otel şu üç kelime ile özetleniyor: Şık, sofistike ve sakin.

Seto Inland Denizi'ndeki bu lüks otel, sakin atmosferi, geleneksel çay törenleri, şımartıcı spa ritüelleri ve seçkin mevsimsel menüleri ile kusursuz bir  hizmet veriyor.

Okyanus manzaralı odaları, boydan boya pencereleri, derin küvetleri ve özel terasları ile bir tatilden beklediğiniz her şeyi size denizin ortasında veren otel, fiyatıyla cep yaksa da, paraya kıyanları pişman etmiyor.

Fiyat: Gecelik 2.700 dolar 

4 Rivers Floating Lodge, Kamboçya

Talanda'da, Kravanh ve Kakule dağları arasında yer alan bu sürdürülebilir maddelerden yapılan otel, mimarisiyle de oldukça dikkat çekiyor.

Koh Kong'un bozulmamış doğal güzelliği içinde yer alan bu yüzen çadırlar, bozulmamış nehri, yemyeşil ormanları ve görkemli zirveleri keşfetmek için biçilmiş kaftan. Odanızda sıkılıp dışarı çıktığınızda ise rehberli bir ekolojik gezintiye ya da uzun trekkinglere katılmanız da pakete dahil.

Fiyat: gecelik 183 dolardan başlıyor

Off Paris Seine, Fransa

Trendleri yaratma ya da yeniden canlandırma konusunda bir numara olan Paris’te bulunan bu otel su ile oldukça haşır neşir olacağınız bir tatil vadediyor.

Suyun üstünde süzülürken bir yandan dalma havuzlarına girebilir bir nevi suyun içinde suya girme deneyimi de yaşayabilirsiniz. Ev yapımı kokteylleri ve deniz ürünleri ağırlıklı mutfağı da bu otelin en çok anılan özellikleri arasında.

Fiyat: Gecelik 170 dolar 

Salt and Sill, İsveç

Tjörn'de bulunan ve daha çok çiftlere hizmet veren bu “boatel” (tekne oteli) İskandinav duyarlılığına sahip bir enerji, konfor ve romantizm vadediyor.

Odaların net bir renk paletine ve modern bir dekora sahip olduğu otelin özellikle fiyort manzaralı süiti epey talep görüyor. Hazır İsveç’e gelmiş ve suyun ortasına yerleşmişken yerel tatları da denemek isterseniz otelin restoranı salamura ringa balığı gibi İsveç lezzetlerini size ücretsiz sunabiliyor.

Fiyat: gecelik 246 dolar

Village Flottant, Fransa

Vienne'nin doğal koruma altındaki bir bölgesinde yer alan gölün üzerinde 20 adet ahşap kulübe bulunmaktadır. Tekneyle veya köprüyle ulaşılabilen bu küçük kabinler, mobilyalı bir güverteye ve doğrudan su erişimine sahip.

Buraya gelen turistler isterse gölde yüzüyor isterse de balık tutabiliyor. Ziyaretçiler ayrıca kuru arazide birçok aktivitenin tadını çıkarabilirler. Yürüyüş, bisiklet hatta mangal. Evet, burada tuttuğunuz balıkları anında pişirip yemeniz için mangalınız da oluyor.

Fiyat: Gecelik 106 dolar