Mobilemenu
Profile

İlham Verici Hikayesi Olan 5 Genç Maceracı

Hepimiz içten içe işi gücü bırakıp gerçek bir maceracı olmak isteriz. Bizim hayal ettiklerimizi yapan insanları da hep ilham verici buluruz. İşte henüz 30 yaşına bile gelmemiş ama 7’den 70’e herkese ilham verebilecek bu 5 maceracı da o hayal ettiğimiz hayatı yaşayan insanlar arasında. Şimdi onları daha yakından tanıyalım.

Anna Kate

Yaş: 28

Anna Kate,  son 5 yıldır dünyayı  sırt çantasıyla keşfetmek için tam zamanlı çalışan bir maceracı.

Ekvador'daki bir uçurumdan ya da İzlanda'daki buzullara tırmanmadığı anlardan şahane fotoğraflar çekmeyi de ihmal etmiyor. Fotoğrafçılık becerilerin piyasa yapmak ya da popüler olmak için değil tadını çıkardığı anların bir hatırası olarak saklıyor ve pek paylaşmıyor. Şu sıra Orta Amerika’yı turlayan Anna şu ana kadar 32 ülke gezmiş ve parasız kaldığı zamanlarda garsonluk, çevirmenlik gibi işler yaparak finans kaynağını hep canlı tutmuş. Tırmanış ve özellikle dalış favori sporları arasında.

Brock Groomridge

Yaş: 28

2009'un sonlarında dünya turuna başlayan Brock, şu ana kadar sırt çantasıyla 6 kıtada 36 ülkeyi gezdi.

Yolculuğundan videolar paylaşıp notlarını bloguna kaydetti. Kenya'daki Masai’de inanılmaz zor şartlarda aylar geçirdi, Vietnam'da bir kobra yılanının hışmından son anda kurtuldu, Everest Dağı'nın ana kampına tırmandı. Onunki kesinlikle epik bir yolculuk. Hedefinde toplamda 73 ülkeyi keşfetmek var ve parası her bittiğinde bazen bir çiftlikte çalışıyor bazen ise otostop çekiyor. Biraz popüler olduktan sonra ise maceralarını anlattığı kitap ve kurslar hazırladı. Buradan da ihtiyacı olanı kadarı alıp gerisini derneklere bağışlıyor.

Courtlen Matthew Dimech Beckett

Yaş: 28

Courtlen çoğunlukla otostopla seyahat ediyor ve spor arabalardan, taksilerden, at arabalarından, limuzinlerden, motosikletlerden hatta uçaklardan aldığı hizmetleri bedavaya getirmeyi başarıyor

Avrupa, Güney Amerika, Hindistan,  ABD, Panama gibi yerlerden Avustralya, Endonezya, Çin gibi ülkelere uzun yat seyahatlerine çıktı ve o yatlara da girişkenliği sayesinde bedava binmeyi başardı.

Courtlen, And Dağları'nın zirvesine çıktı, Pasifik boyunca resiflere daldı, ABD, Nikaragua, Yeni Zelanda'da çeşitli yerli gruplarla yaşadı, müzik festivallerine gitti, Hollywood yıldızları ile partilere katıldı, ve 22 Aralık 2012'de Maya piramitlerinin üstünde uyudu. Belki inanmayacaksınız ama bunların çoğunu da bedava yaptı. Şu sıra Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te olduğu söyleniyor ama her an oradan da başka bir yere gidebilir.

Anna Lysakowska

Yaş: 26

Polonyalı Anna, 10 yıldan fazla bir süredir dünyayı dolaşıyor. Evet 16 yaşından beri!

65'in üzerinde ülkeyi ziyaret etti ve bu süreçte 7 farklı dil öğrendi. Dünyanın dört bir yanında yaşadı ve çalıştı, Galapagos'ta deniz kaplumbağalarıyla yüzüp, Zimbabve'de aslanlarla oynadı. Bu kızın neler yapabileceğine dair bir sınır yok.

Anna şu anda Zanzibar'ın güzelliğini keşfediyor ve ardından Uganda'daki gorillerle takılacağını söylüyor. Google’a Anna Everywhere yazarak neler yaptığını takip edebilirsiniz. 

Danny Flood

Yaş: 29

Danny’i diğer maceracılardan ayıran en önemli özelliği Güney Çin Denizi boyunca solo bir yolculuğa çıkması. Bunu profesyonel maceracılar bile başaramazken Danny 25 yaşında başardı.

Danny, bir motosikletle Vietnam'ı geçti, Borneo ve Brezilya'daki orman kamplarında yaşadı, bisikletle Meksika’yı geçti, Amazon'da bir Muay Thai boksörü ile kapışıp ondan ders aldı ve Buenos Aires'te bir tango dansçısı olarak eğitim gördü.

Danny beş dil konuşabiliyor ve dört tür dövüş sanatında eğitim görüyor. Dünyanın en eski yağmur ormanlarını ziyaret ettiği Brezilya ve Malezya da dahil olmak üzere çeşitli ülkeleri otostop ile geziyor. ABD ve Kanada arasında yaptığı tüm seyahatleri otostop’a borçlu olduğunu ve eski hayatında, gezerken harcadığından daha fazla para harcadığını söylüyor.