Mobilemenu
Profile

Instagram Sayesinde Popülerleşen 5 Mekan

Los Angeles’taki Pembe Ev

Los Angeles’taki bir bölgede üç ev tamamen pembe boyalı. Adeta Instagram için yapılmış bu üç ev de şu sıra sosyal paylaşım sitesinde epey popüler.

Evlerin iç ve dış mekanları hatta çevrelerindeki çalıların bazıları Matty Mo tarafından boyandı. Instagram’a özgü görsellik için yaratıcı işler tasarlayan The Mural Agency de bu projenin arkasında. Yani bu kez işin içinde gerçekten de Instagram var ve evlerin birkaç hafta içinde yıkılması planlanırken The Mural Agency’nin projesi Instagram’da inanılmaz ilgi gördü ve evlerin yıkılmasından vazgeçildi. Instagram sayesinde kurtulan evler şu sıra ziyaretçi akınına uğruyor.

Singapur’daki Siyah Beyaz Otel

Singapur'un en şık yeni konaklama noktası olan Hotel Mono, tamamen siyah ve beyaz bir butik otel. Bu yüzden de herhangi bir Instagram filtresine ihtiyaç duymadan doğal haliyle onu fotoğraflamak isteyenleri karşılıyor.

Otelin 46 odasının her birinin kat planları, özelliklerinden dolayı birtakım farklılıklara sahip olsa da Hotel Mono hiçbir şekilde tutarsız bir yapıda değil. Yüksek kontrastlı tek renkli tema, alandaki tüm kuytu köşe yerleri doldurarak, Instagram’da binlerce kalp alacak potansiyele sahip. Zaten adını da bu Instagram sayesinde duyurmuş diyebiliriz.

Simon Birch'ün Los Angeles’taki Sanat Enstalasyonu

Hong-Kong asıllı İngiliz sanatçı Simon Birch tarafından Los Angeles’ta kurulan bir sanat merkezi olan 14. Fabrika (The 14th Factory), son zamanlarda Instagram’ın popüler mekanlarından biri haline geldi.

Dünya çapında disiplinlerarası eserler veren 20 sanatçının yardımıyla, kahramanın dönüşüm yolculuğundan 14 sahnenin performansı bu sanat merkezinde sanatseverlerle buluşuyor.

Sergi, içinde ağır çekim videoların, tavandan sarkan yabalarla doldurulmuş bir odanın, uçak kuyruklarıyla doldurulmuş bir avlunun ve Stanley Kubrick’in 2001: Bir Uzay Macerası filminden esinlenerek oluşturulmuş bir setin bulunduğu birbirinden farklı sanat deneyimi imkanı sunuyor. Eh, bu kadar ilgi çekici özelliği varken de elbette Instagram fenomenleri burayı ıskalamıyor ve çekebildikleri en iyi fotoğraflarla profillerini süsleyip beğeni kasıyorlar.

Londra’daki Rengarenk Çay Evi

Londra’daki Sketch adlı mekan aslında son 10 yıldır biliniyordu ama bin yıllık pembenin (Millenial Pink) hakim olduğu renk şeması ve ‘havyar adam’ıyla popülerleşmesi Instagram sayesinde oldu.

Sketch, pahalı bir mekan ama yine de diğer havalı çaylarla kıyaslanabilecek düzeyde bir menüye sahip. Mesela Champagne Afternoon çayı kişi başı 90 dolarken, klasik öğleden sonra çayı (afternoon) 72 dolara denk geliyor! (Biraz pahalı demiştik değil mi?)

Farklı yemek seçenekleri için birçok odanın bulunduğu Sketch’te yer bulabilmek için önceden rezervasyon yaptırdığınızdan emin olun. Her ne kadar fiyatlar uçsa da biraz da Instagram’da patlaması sebebiyle mekan her akşam full çekiyor.

Manhattan’daki Keçeden Şarap Dükkanı

Manhattan’daki bu şarap dükkanında alışveriş yapan herkesin paketlenmiş soğuk meze, Ben&Jerry’s ürünleri hatta Tylenol bile bulması mümkün. Tabii bunların hepsi keçe işi.

Lucy Sparrow’un içindeki her şeyi kendi elleriyle işlediği bu dükkan aynı zamanda bir sanat sergisi gibi.

Birleşik Krallık’tan yapılan dört ticari uçuş üzerinden gerçekleşen yolculukla 9000 eser Manhattan’a taşınmış. Bunların arasında soda soğutucusu ve yazar kasa tezgahı gibi büyük ölçekli teçhizatlar da var. Peluş ürünler 5 dolardan başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

Tüm bu bilgileri ise tabii ki Instagram sayesinde öğreniyoruz. Çünkü sadece 6 ay önce yapılan bir paylaşımın ardından burası o kadar meşhur olmuş ki Lucy müşteri sayısının iki üç kat arttığından bahsediyor. Sen nelere kadirsin ey Instagram.