Mobilemenu
Profile

İstanbul’a Yakın En İyi 7 Kamp Yeri

Sülüklü Göl, Bolu

Listemize Sülüklü Göl ile başlayalım. Kamp dışında ufak bir trekking macerasına da dalmak ister misiniz? Eğer cevabınız evetse Bolu’ya davet ediyoruz sizi. Mudurnu’nun 65 kilometre dışında bulunan Sülüklü Göl bir kamp macerası yaşamak isteyenlere çok şey vadediyor.

Sülüklü Göl’ün alametifarikası güzelliklerini hemen göstermemesi. Ona ulaşmanız için biraz çaba göstermeniz, örneğin bölgeye geldikten sonra yaklaşık 10 kilometre kadar yürümeniz gerekiyor. Göl kenarında kamp yapmak için en uygun alanı da bulduktan sonra ise sizi mükemmel çam ağaçları ve göl manzarası eşliğinde hiçbir yerde bulamayacağınız bir kamp deneyimi bekliyor.

Uçmakdere, Tekirdağ

Tekirdağ’a bağlı Şarköy’de bulunan Uçmakdere, denizle ağaçların birbirine karıştığı şahane manzarasıyla kamp yapmaya geleceklere muhteşem bir deneyim vadediyor.

Uçmakdere, ona ulaşana kadar geçtiğiniz yollarda bile harika manzaralar vadediyor. İstanbul’dan sadece birkaç saatte ulaşılabilen Uçmakdere’de özellikle ağaçların altında kamp yapıp çadırlarınızı kurabileceğiniz birçok yer mevcut.

Kamp alanı olarak inşa edilmediği için gereken tüm malzemeleri beraberinizde getirmenizde fayda var.

Bölgeyi tanıyanlar özellikle bahar aylarında bağbozumu zamanında giderseniz dünyanın en lezzetli üzümlerini de tadabileceğinizi iddia ediyor. Bizden söylemesi.

Yedigöller, Bolu

Bolu'dan bir başka lokasyon... Yedigöller, doğanın tam kalbinde size olağanüstü bir manzara eşliğinde bir kamp deneyimi vadediyor. Muhteşem göl manzarası eşliğinde bir karavan ya da çadırda konaklayabileceğiniz bölgeye gelmeden önce önleminizi almanız da şart. Çünkü Yedigöller koruma altında olan bir bölge olduğu için burada restoran ya da ona benzer tüketim dükkanları yok. Sadece tahta masalar ve tuvalet bulunuyor. Onun dışında piknik yapmak için de özel ayrılmış alanlar mevcut. 

Kerpe, Kocaeli

Kocaeli’ye bağlı Kerpe’de bulunan Kumcağız sahili İstanbul’dan yola çıkan kampçıların uğradığı ilk adreslerden biri. Genelde bir arabaya ya da karavana atlayıp gelen kampçılar kayalık manzarasına karşı çadırlarını kurup günü orada geçirebiliyorlar.

Ama illa bir kamp alanında kalmak isterseniz de bölgeye yakın Ömerağzı Kamp Yeri ya da Doğa Çadır Kamping gibi yerlerde uygun fiyatlarla konaklama seçeneğiniz de var.

Gökçetepe, Edirne

Şimdi dümenimizi İstanbul’un kuzeyine kıralım. Edirne’ye bağlı Gökçetepe’de bulunan tabiat parkı İstanbullular’ın kamp yapmak için en sık tercih ettiği lokasyonların başında geliyor.

Özellikle hafta sonları kampçıların akınına uğrayan bölgeye mümkünse hafta içinde gitmekte fayda var. Kamp alanı dışında kendi başınıza konaklayabileceğiniz ya da çadırınızı kurabileceğiniz yerler de mevcut. Kısacası kamp yapmak için fazla vakit kaybetmek istemiyorsanız adresiniz Gökçetepe olabilir.

Acarlar Longozu, Sakarya

Sırada bir doğa harikası var. Dünyanın ikinci büyük longozu olan Acarlan Longozu, olağanüstü tabiatı ile İstanbul’a en yakın cennet olarak sizi selamlıyor.

Kamp için özel ayrılan alanların da olduğu bölgede sizi yemyeşil bir macera bekliyor. Huzurlu, sakin ve doğanın kalbinde bir kamp yapmak isteyenlerin ilk adresi Acarlar Longozu olmalı.

Torkul Gölü, Düzce

Şimdi kendinizi şehrin tüm gürültüsünden izole etmeye hazır olun. Torkul Gölü aslında resmi olarak bir kamp yeri değil. Fakat gezginler tarafından keşfedildikten sonra kamp yapmak için sık tercih edilen yerlerden biri oldu.

Bulunması bile zor olan ve Düzce’den 28 kilometrelik bir yolculukla ulaşılan göl bölgesine ihtiyaçlarınızı da yanınıza alıp gitmelisiniz. Telefonun çekmediği, sadece göl ve ağaçların size arkadaşlık ettiği bu gizli cennet tam anlamıyla doğaya kapanmak isteyen İstanbulluları bekliyor.