Mobilemenu
Profile

İstanbul’da Kaykay İçin En İyi 5 Yer

Kaykaycıların ve bu kültürün cazibesine tutulmuş İstanbulluların kendilerini topluma kabul ettirme çabaları tabiri caizse kavga dövüşle de olsa bir nebze olsun karşılık bulmuşa benziyor. Artık bu şehirde kaykay tutkunlarının kendilerini ifade edebilecekleri alanlar görebiliyoruz. Sokaklar, sahiller, meydanlar ve parklarda yaşanılan kaykay deneyiminin tadı başka olsa da, kaykayınızın tekerlerini bu iş için özel olarak tasarlanmış skatepark’larda da çevirebilirsiniz. İşte İstanbul’daki en iyi kaykay mekanları:   

Beşiktaş Barbaros Meydanı

Listemizin ilk sırasında profesyonellerce hazırlanmış bir skatepark değil de bir meydan gördüğünüz için şaşırabilirsiniz. Ancak durum bildiğiniz gibi değil! Beşiktaş’taki Barbaros Meydanı İstanbullu profesyonel ve amatör tüm kaykaycıların buluşma noktası olarak büyük bir üne sahip. Zaman içinde gelişmiş bir kaykay kültürüne ve geleneklere sahip olan mekan, kaykaycıların birbirleriyle iletişim kurabildiği, birbirlerini motive ettikleri ve sosyalleşebildikleri bir buluşma noktası olma özelliğini katlayarak devam ettireceğe benziyor. Özellikle hafta sonları çok kalabalık olan parkta hangi seviyede olursanız olun çok eğlenecek ve çok şey öğreneceksiniz.   

Avcılar Skatepark 

Profesyonel kaykaycıların tercih edebileceği nitelikteki Avcılar Skatepark, kendileri de kaykay tutkunu olan ve kayacak mekan bulma konusunda sıkıntılar yaşamış olan Cino Skatepark şirketi imzasını taşıyor. 2 bin metrekarelik geniş bir alana kurulu olan park, limitlerinizi keşfetmenize fırsat tanıyacaktır…

Pendik Skatepark

Pendik Skatepark da her seviyeden kaykay tutkununu memnun edecek özelliklere sahip. 740 metrekarelik alan üzerinde kurulu olan park, önümüzdeki dönemlerde cazibesini arttıracak gibi görünüyor...  

Maçka Parkı

Barbaros Meydanı ile beraber İstanbullu kaykaycıların en çok ziyaret ettikleri mekanlardan olan Maçka Parkı hem yemyeşil ağaçlar altında antrenman yapma olanağı sunuyor hem de kaykaycıları bir araya getiriyor. Parktaki merdivenlerin tasarımı kaykaycıların arayıp da bulamayacağı türden. Yurt dışından misafirler dahi ağırlayan park, eğlenceli kaykay organizasyonlarına da ev sahipliği yapıyor.

Kalamış Skatepark 

Konumu itibariyle özellikle Anadolu yakasında yaşayan kaykaycıların uğrak mekanı durumundaki Kalamış Skatepark, gelişim aşamasındaki kaykaycıların ziyaret etmesi gereken alanlardan. Çok geniş bir alanda kurulu olmasa bile size çok şey katacaktır.  

Listemize sığdıramadığımız, İstanbul’un pek çok farklı noktasına dağılmış durumda olan kaykay alanları ve buralardaki kaykay sevdalıları ülkemizde kaykaya olan ilgiyi günden güne arttırıyor. Sizin favori mekanınız hangisi bilmiyoruz ama sahip olduğunuz tutkunuzu kaybetmemeniz gerektiğine eminiz!