Mobilemenu
Profile

Kampa Gitmek İçin En Eğlenceli 5 Araç

Hababam Sınıfı’ndan biliriz. Havalar ısınınca bir kampa gitme serüveni başlar. Çoğu zaman topluca eğlenmek için yapılan bu seyahatlerin Hababam Sınıfı dışında da epey evveliyatı var elbette.  Bazen baharla birlikte yollara düşen kampçılar yaz sonuna kadar direksiyon sallayıp geniş çaplı gezilere çıkabilir. Ama yolculuk kadar kamp araçlarının seçimi de önemli mesele. İşte hem bolca eğlenip hem de “klas” görünebileceğiniz 5 kamp aracı.

Limuzin Kamp Aracı

VX Limos markası karavan araçlarının papyonlu beyefendisi diyebiliriz. 12 kişilik koltukları, bir mutfağa dönüşebilen arka kısmı ve iki üç yatağın sığabildiği üst tarafıyla VX Limos, tam bir toplu kamp aracı. En muhteşem özelliği ise dışarıdan bakınca tüm bunları barındıran hantal bir alet gibi değil, zarif ve sade görünmesi.

Sadece kırmızı ve siyah renkleri bulunan bu araç renk seçimiyle de “bizim özenle koruduğumuz bir stilimiz var hocam” mesajını hakkıyla veriyor. Uzun yolculuklarda yormayan ve dışarıdan bakınca parmak ısırtan bu aracın fiyatı ise TOKİ’den alacağınız bir eve eş değer.

James Bond Kamp Aracı

James Bond’u herkes tanır. Popüler kültüre hatırı sayılır nesne ve diyalog kazandıran Ajan 007 abimiz, kamp araçlarına da bir şekilde sirayet etmeliydi. Elbette James Bond bir karavan kullanmazdı ama bu VW Transport hem geniş iç hacmi hem de portatif özellikleriyle size muhteşem bir seyahat vaat ediyor ve "James Bond kamp yapsa ne olurdu?" sorusuna konforlu bir cevap veriyor.

Tek bir butonla hacmi iki kat genişleyen araca doğa sporu aletlerinizi yerleştirmeniz de mümkün. Fonda ünlü James Bond müziği ile direksiyon sallayabileceğiniz en cool kamp aracının fiyatı ise biraz tuzlu. Eh, James Bond da ne zaman ucuz bir araçla göründü ki zaten?

Harley Davidson Kamp Aracı

Arkada gümbür gümbür Motorhead çalarken hem motosikletinizi hem de evinizi taşıdığınızı düşünün… Uzun süreli kamplar için ideal olan bu chopper tarzı karavan Hell’s Angels olarak da biliniyor. Otobanda epey havalı görünebileceğiniz bu araç dışarıdan bakınca biraz serseri işi gibi dursa da, içeinde epey farklı bir dünya var.

Görünüşünden beklenmeyecek kadar konforlu olan araç iki kattan oluşuyor. Üst tarafta uzanıp kestirebileceğiniz bir bölme varken alt tarafta ise iki kanepenin sığabileceği bir genişlik var. Hem motosiklet hem de kamp macerasını birlikte sunan aracı bir metal grubuyla ortaklaşa alırsanız fiyatta indirim olabiliyormuş. Bizden söylemesi.

Okul Servisi Kamp Aracı

Dışarıdan bakınca Amerikan filmlerinde sıkça gördüğümüz sorunlu ergenlerin evlerine gitmek için bindikleri okul servisini andıran bu araç, ilhamını da tam olarak buradan almış.

35 kişilik kapasitesiyle bir sınıfı topluca kampa götürebilme hacmine sahip olan The Rooftop Terrace Pan, özellikle yaz dönemlerinde sıkça kullanılıyor. Terasında püfür püfür bir yolculuk vadeden araç, okul kamp gezilerinde oymak beyi ve yavrukurtları da sıkça taşıyor.

Her Şeyin Karavanı

Ev, çoluk, çocuk, torun, tombalak hepsini alıp uzun bir yolculuğa çıkmak, bunu yaparken de evin hiçbir olanağından uzak kalmak istemeyenlerin tercih ettiği  bu araç, bir nevi şehirlerarası kargo gibi çalışıyor.

Mutfağı, kanepeleri, yedek lastikleri, dağ bisikletini, snowboard tahtanızı hatta Aygaz tüpünüzü bile bir şekilde sığdırıp yola çıkabildiğiniz bu çok amaçlı karavanın işlevsiz hiçbir bölgesi yok. Camları masaya, kapıları tutacağa, benzinlik bölümü sandalyeye dönüşebiliyor. Bir de gece 12’den sonra bal kapağına dönüşse tam olacak yani.

Yürüyen bir eve dönüşen bu kamp aracının fiyatı da diğerlerine göre makul. Piknikçiler kaçırmasın!