Mobilemenu
Profile

Kaykay Yapmak Onlar İçin Çocuk Oyuncağı!

Kaykayın eğlenceli dünyası yalnızca gençleri ve büyükleri değil çocuk hatta bebekleri de cezbediyor. Kaykayın ya da genel anlamda sporun, çocuk gelişimine yaptığı katkıyı göz önünde bulundurursak, minik kaykaycıların doğru bir yolda olduklarını söylemek mümkün.

 

Yaşattığı keyif ve eğlencenin yanında sağladığı fiziksel, duygusal ve bilişsel katkılar kaykayın, uzmanlarca önerilmesini sağlıyor. Bacak kaslarını güçlendirmenin yanında vücut dengesini muazzam boyutlara ulaştıran kaykay, çocukların özgüven kazanmasına da yardımcı oluyor.  Çocuğun sosyal ve eğitim hayatına da olumlu yansımaları olan kaykay kullanımı; snowboard, wakeboard, kitesurf gibi farklı sporlara başlarken de büyük avantajlar sağlamakta.

Çoğu kişi kaykayın çocuklar üzerindeki pozitif etkilerinden yeni yeni haberdar oluyor olabilir ancak bazı minikler çoktan bu işin ustası olmuşlar bile!

Küçüklerin kaykaya olan heveslerini kırmamak için ebeveynlere de bir takım görevler düşüyor.  Kaykayın minik bedenlere ve zihinlere kattıklarını aklınızdan çıkarmayın. Kaykaya ilk adımını atan herkes, ilk etaplarda düşebilir.  Kask, dizlik ve dirseklik gibi emniyet malzemelerini temin ettikten sonra küçük düşüşlerin bir önemi kalmıyor, aşırı korumacı tavrınızı bir kenara bırakın. Onları kaykay yapmaya müsait alanlara yönlendirmek yapılması gereken bir başka doğru hareket. Son olarak şunu unutmamalısınız; kaykaya ne kadar küçük yaşta başlanırsa fiziksel, zihinsel ve sportif gelişim de o denli hızlı olur. Buradaki doğruları uyguladığınız sürece minik kaykayseverler daha hızlı gelişim kaydedecek ve kim bilir, belki de yukarıda izlediğiniz görüntülerin benzerlerini sergileyerek izlenme rekorları kıran video kayıtlarının başkahramanı olacaklar…