Mobilemenu
Profile

Kaykay Yapmak Tehlikeli Midir?

Kaykay yaygınlaştıkça, bu sporla ilgilenen insanların yaş ortalaması da düştü. Bu sebeple kaykayın tehlikeleri, özellikle aileler için daha da önem kazandı. Hıza dayalı hareketler, sert zeminde yapıldığı için elbette ki bu sporda düşme ihtimali yüksek.

Kafa yaralanmaları, çatlaklar, trafik kazaları kaykaycılar için birer tehdit. Ayrıca hava koşulları ve riskli hareketler de zaman zaman tehlike oluşturabilecek durumlar yaratabilir. Bütün bu tehlikeleri en aza indirmek ve güvenle kaymak için kask, bileklik, dizlik ve dirseklik gibi koruyucular kullanmak şart! Bunların yanında yeteneklerinizi aşacak hareketler deneyerek kendinizi riske atmayın. Elbette ki sınırlarınızı zorlamak isteyeceksiniz ancak yetenek ve tecrübenizi göz ardı etmeden yapmalı, gereksiz tehlikelerden kaçınmalısınız.

Kendinizi çok da fazla yormayın, bitkin hissediyorsanız biraz dinlenme vakti gelmiş demektir. Güvenli mekanları seçmeye çalışın. Özellikle öğrenme aşamasında skatepark’lar daha güvenlidir. Bunları dikkate aldıktan sonra kaykay o kadar da tehlikeli bir spor olmaktan çıkacak. Buna emin olun!