Mobilemenu
Profile

Ken Osmani: Serbest Düşüş Erbabı

Selam Ken. Bizlere kısaca kendinden bahseder misin?

Merhaba, ben Ken. Neredeyse 27 yaşındayım ve İtalya, Floransa’da yaşamaktayım.

Skydiving’e nerede ve nasıl başladın?

2016 yılında bu spora başladım. Ben de çoğu kişi gibi ilk tandem atlayışımda o hisse tam anlamıyla aşık oldum. O andan sonra da bu işin daha derinlerine inmeye kadar verdim. Tandem atlayışı doğum günümde gerçekleştirmiştim. Bu kesinlikle hiçbir şeyle kıyaslanamaz ve kelimelerle tarif edilemez. O ilk atlayış kesinlikle benim gözlerimi açtı…

Instagram profiline bakınca oldukça fazla seyahat de ediyorsun. Şu ana kadar hangi ülkeleri gezdin? Favori ülken neresi?

O kadar fazla gezdiğim söylenemez. 3-13 yaş arasında Yunanistan’da yaşadım. Fransa, İspanya, İtalya ve Maldivler’i ziyaret etme şansım oldu. Favori ülkem ise kesinlikle Yunanistan. Ruhumu orada bıraktım…

Şu ana kadarki atlayışların arasından bir tanesini seçmeni istesek bu hangisi olurdu ve neden?

Bu çok zor. Her atlayış benim için çok özel, bu yüzden tek bir tanesini seçemem. Bundan sonrası için de pek çok atlayış yapma planım var. Bana şans dileyin!

Skydiving’in yanında serbest dalış da yapıyorsun. Bu senin için bir hobi mi yoksa işleri daha ciddiye bindirerek seviyeyi artıracak mısın?

Şu an benim için bu bir hobi ancak sualtı fotoğrafçılığını giderek daha çok sevmeye başlıyorum…

Bütün bunlar haricinde bir mesleğin var mı?

Şu anda bir mağazada gayet normal bir işte çalışıyorum.

Fotoğrafçılık stilini nasıl tariff edersin? Fotoğrafların pek çok kişi tarafından beğeniliyor hatta GoPro, sosyal medya hesaplarında senin birkaç fotoğrafını da yayınladı…

Fotoğrafçılık stilim gerçekten dünyayı nasıl gördüğümle ve tek bir anı nasıl yakalamak istediğimle ilgili. Fotoğrafın düzenleme süreci artık çok fark yaratıyor, bilgisayar başında “editing” yaparak saatlerimi geçirmeyi de çok seviyorum.

Instagram hesabına baktığımızda hep deniz kıyısında bir yerlerde olduğunu görebilmek zor değil. Sana tam anlamıyla bir yaz insanı diyebilir miyiz?

Kesinlikle yaz insanı olmaya daha yakınım ama karlı havaları da severim!

İlerisi için belirlediğin planlar var mı?

Plan mı? Pek fazla plan yapan bir kişi değilim. Hayalim içinde tek bir sıkıcı sahnenin olmadığı bir ‘lifestyle’ videosu çekmek.