Mobilemenu
Profile

Kendinize Uygun GoPro’yu Seçin!

Bir dağın zirvesinde, eğimi yüksek bir arazide ya da sualtında arkadaşlarınızla harika bir gün geçiriyorsunuz. Peki, bu anları daha da harika hale getirmek mümkün mü? Aksiyon halindeyken kaydettiğiniz kamera görüntülerine daha sonra göz atarak o anların heyecanını tekrar yaşamak elbette ki mümkün (Tamam görüntüleri izlemek o anda yaşadıklarınız kadar heyecanlı olmayabilir).

Bugünlerde herkes aksiyon tecrübelerini kayıt altına alacak, kendi tarzına uygun bir GoPro’ya sahip olabilir ancak sınırsız bir bütçeye sahip olmadığınızdan, finansal anlamda kısıtlaması olmayanlar üzerine alınmasın, hangisinin sizin için en iyi olduğunu anlamanız gerekir.

Ancak şanslısınız çünkü GoPro ‘ların çeşitli modellerini yıllarca test etme imkanı bulmuş olan Cooler Lifestyle websitesi editörlerinden Anna’nın sizler için birkaç önerisi var!

Profesyoneller İçin/ Hero4 Siyah(veya Gümüş) 

Hero4, GoPro‘nun en yüksek kalitedeki ve en iyi kameraya sahip modeli. Bunun anlamı da video görüntüsünün 4K çözünürlükte ve harika bir serilikte olduğu. 12 megapiksellik fotoğrafları, WiFi ve bluetooth bağlantıları da cabası…

Gövdesi 40 metrenin altında dahi su geçirmez ve geceleri çok az bir ışıkta bile çekim yapabilmenize imkan tanır.

Fotoğrafçılar ve kamera kullanıcıları onun, bu özellikleri sayesinde profesyonel amaçlarla kullanmak isteyen herkes için en iyi seçim olduğunu söylüyor. Ayrıca bisikletçiler de muhtemel sponsorları için yüksek kalitede içerikler üretmek adına kendisine başvuruyor.

Bunca avantajına rağmen onu kullanırken, yoğun verilere sahip düzenleme programları, HD TV’ler ve yerlerini değiştirirken bile tüm bilgilerden faydalanabileceğiniz yeterince hızlı ve depolama kapasitesine sahip bir bilgisayar gibi yüksek kalitede gereçlere ihtiyaç duyarsınız.

Herhangi bir Hero4 Black, yaklaşık 2 bin TL civarında. Bu sebeple, henüz 4k seviyesinde değilseniz Hero4 Gümüş‘e bir göz atmak isteyebilirsiniz. Fiyat olarak biraz daha uygun olan Hero4 Gümüş, 1080p çözünürlüklü videolar için dahili ekranı, 60’lık çerçeveleri ve 12 megapiksellik fotoğraf çekebilme özelliği ile sizi tatmin edecektir.  

Hafta Sonu Kaçamakları İçin/ Hero4 Session

2015 yılında piyasaya sürülen Hero4 Session, hafif ve daha küçük GoPro arayanlar için ideal. %50 daha küçük ve %40 daha hafif olan cihaz, ekstra durumlar hariç sualtında 10 metreye kadar çalışabiliyor.

8 megapiksellik çekim kapasitesi, 1080p çözünürlüklü video çekimi, 60’lık çerçeveleri bulunan Hero4 Session, içerdiği WiFi ve bluetooth özelliklerini de hesaba katacak olursak çoğu kullanıcı için yeterli olacaktır.

Yaklaşık 800 TL’lik bir fiyatı olan Session profesyonel emelleriniz yoksa çok işinize yarayacak ve sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Ayrıca cihazın bataryasının uzun süre dayandığını ve kısa sürede şarj olabildiğini de göreceksiniz. Teşekkürü sonra edersiniz!

Açık Hava Kullanıcıları İçin/Hero+ LCD

Yeni Hero+ LCD dahili ekranı ile “selfiesever” acemiler için muhteşem bir seçenek.

Bütün GoPro modelleri için cep telefonunuza indirebileceğiniz uygulama, size WiFi ve bluetooth özelliklerini ücretsiz olarak sunuyor. Böylece, paha biçilemez GoPro görüntülerine uygulama sayesinde de ulaşabileceksiniz. 

GoPro + LCD, size dokunmatik ekranı sayesinde tüm çektiklerinizi beklemeksizin gözden geçirme şansı tanıyor. Böylece Hero4 Session ile aynı fiyata sahip olabileceğiniz Hero + LCD ile diğer alengirli yollara başvurmak zorunda da kalmayacaksınız.

Yeni Başlayanlar İçin/ Hero

GoPro’nun başlangıç seviye kamerası olan Hero’nun fiyatı 700 TL civarında ve hala 40 metre derinlikte su geçirmemeye, 30’luk çerçeveleri, 1080p çözünürlüğü ve 5 megapiksellik objektifiyle fotoğraflar çekmeye devam ediyor. 

Diğer GoPro modellerinden ayrılan temel farkı ise WiFi özelliğinin olmaması. Bu da kaydettiklerinize göz atabilmek için günün sonunu beklemek zorunda olduğunuz anlamına geliyor.

Bu durum sizi, onu ilk aldığınızda ve fazla deneyim yaşamadığınızda deneme-yanılma yöntemine başvurmak durumunda bırakabilir. Fakat aynı sebep size harika deneyimler de yaşatabilir ve taşmalara, kötü çekimlere karşı size büyük bir önsezi kazandırabilir.  

Eski analog kameraları ilk aldığınızda çektiklerinizi, bir de gelişiminizi tamamladıktan sonra bir araya getirdiğiniz görüntüleri hatırlayın. Hero için de durum tam olarak bu.

Kaynak: Mpora.com