Mobilemenu
Profile

Doğa Ortasına Kurulmuş 5 Kiralık Ev

Doğa içinde bir huzur mabedi

Atlanta’daki bu muhteşem evlerle başlayalım. AirBnb üzerinden günlük, haftalık ya da aylık olarak kiralayabileceğiniz bu ev iki kişilik. Banyosu, ve şahane ışıklandırması olan bu ağaç evde doğanın tam ortasında birkaç gün geçirebiliyorsunuz.

Gününüzü ya da haftanızı ağaçların arasında ya da ormanın içindeki küçük göllerde gezinerek geçirebilir, ya da bir hamak kurup kitabınızı okuyabilirsiniz. Dijital araçlara pek iyi gözle bakılmadığını da belirtelim.

Haftalar öncesinden rezervasyon alınan bu evin fiyatı tabii ki biraz tuzlu (Gecelik 280 euro) ama vereceğiniz her kuruşa değeceği de kesin.

Daha ayrıntılı bilgiye burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Doğa parkında bir eve ne dersiniz?

İspanya’daki bir başka ağaç ev ile listemizi sürdürelim. Endülüs bölgesinde, ağaç uçlarına asılı şekilde duran bu tek yatak odalı ev bir hafta sonu ziyareti için gayet ideal. Doğanın ortasında olmasına rağmen muhteşem ağaç ve deniz manzarasına da sahip olan bu ev kentin gürültüsünden kaçmak için gidilecek bir huzur yeri gibi.

Mülkün ev sahipleri fiyatlar konusunda da epey mütevazı. Gecelik 37 euro’ya kiralayabileceğiniz mekanda konforunuz için tüm ufak tefek detaylarda düşünülmüş. Yolunuz düşerse kaçırmayın deriz.

Ayrıntılar için burayı tıklayın.

Yağmur ormanında konaklamak isteyenler buraya!

Ağaç ev, yağmur ormanı ve sıcacık kaplıcalar… Bir cennet tasviri gibi değil mi? Ama bu yer dünyamızda ve eğer yolunuz Güney Amerika’ya düşerse siz de bu güzelliği deneyimleyebilirsiniz.

Kosta Rika’daki yağmur ormanlarının tam ortasına kurulmuş bu evde ailecek konaklamak mümkün. İki yatak odalı, banyolu, balkonlu olan bu mülk doğanın bir parçası gibi hissetmeniz için tamamen doğal ürünlerle inşa edilmiş.

Ev tam olarak yağmur ormanının içinde bulunduğu için, size muhteşem bir arazide gezmeyi ve neredeyse iki adım mesafede 24 saat boyunca ziyaret edebileceğiniz 12 tane sıcak ve soğuk su kaplıcası vadediyor. E insan daha ne ister değil mi? Eğer yolum düşer derseniz ayrıntılara şuradan  bakabilirsiniz. 

Bir masal evine gidelim

İngiltere’den otantik bir lokasyonla devam edelim. Cornwall’da bulunan bu muhteşem ev sanki bir ağacın içine kurulmuş gibi.

Bu ufak ama kullanışlı evde ve çevresindeki yemyeşil arazide kendinizi bir masalın kahramanı gibi hissetmeniz mümkün.  Bir karavan kiralayıp gezinirken, tarihi yerleri gezebilir ve günün sonunda masal evinize dönebilirisiniz

Hem kumsala yakınlığıyla hem de ormanların içindeki konumuyla yolunuz düşerse gecelik 100 euro’luk bir fiyatla siz de bu masal evi deneyimleyebilirsiniz. Detaylar burada.

Sahile taşınıyoruz…

Sahilde yapılmış bir ağaç ev ile listemizi bitirelim. Adeta sörfçüler balayı yapsın diye tasarlanmış bu ev Amerika’da bulunuyor. Ağaçların arasında ve doğrudan sahile iki üç adım mesafede bulunan bu tek yatak odalı evde bir adımda çıkıp denize girebiliyorsunuz.

Dalga sesleri ile uyuyup, kuş sesleri içinde uyanmak, tropik ve bir tabloyu andıran manzara eşliğinde bir kısa tatil düşünüyorsanız gecelik 118 euro’ya siz de bu evin geçici sahibi olabilirsiniz. Ev ile ilgili ayrıntılar burada.