Mobilemenu
Profile

Kış Güneşinde Çıkmanız Gereken 7 Macera

Hava sıcaklıklarının günbegün düştüğü ve günlerin de kısalmaya başladığı şu dönemde, aktivite mekanları olarak evleri bellemeye başladığımız doğru. Ancak yaz anıları depreşen ve kış mevsiminin dünyanın her yerini esir almadığını bilenler için harika önerilerden oluşan bir liste hazırladık. İşte, buralar kışa hazırlanırken, D vitamini depolarınızı bir kez daha doldurabileceğiniz birbirinden güzel 7 serüven:

Maldivler’de ada turları

Maldivler’de yaşayanlar, yıllardır takımadalar arasındaki ulaşımlarını dhoni adı verilen yelkenli teknelerle sağlıyorlar. Yılın bu mevsimlerinde dhoni’ler ile bembeyaz kumsal ve masmavi deniz ikilisinin şampiyonlarından olan bölgeyi turlamak ise çok popüler. Konaklama imkanı sunan versiyonları da bulunan bu tekne çeşitleri, hem güneşlenip denize girmek hem de taptaze deniz ürünlerine kolayca ulaşıp kendinizden geçmek için birebir.

Küba’da kendinizi ritme bırakın

Göz kamaştırıcı güzellikteki plajlar, Küba’ya başlı başına bir seyahat sebebi sayılabilir. Peki deniz tatilinizi biraz daha hareketlendirmeye ne dersiniz? Rumba ve salsa gibi Latin dansları öğrenebileceğiniz ya da yerel Küba melodilerini çalma becerileri kazanabileceğiniz atölyeler burada emrinize amade. Her şeyi yerinde yapmayı sevenlere duyurulur. 

Her şeyden uzaklaşmanın adresi Umman

Umman son yılların gözde kaçamak noktalarından biri haline geldi. Başkent Maskat, denize de kıyısı olan nefes kesici bir şehir. Engin plajlarında, deniz kaplumbağalarının sürünerek yanınıza geldiğini tecrübe edebileceğiniz, hava kararınca da sahile uzanıp yıldızları izleyerek mest olabileceğiniz ilginç bir tatil sizleri bekliyor. Kalabalığa kalmamak için acele edin.

Güney Afrika güneşi ve safari

Yakıcı güneş altında safariye çıkarak, bugüne dek ancak belgesellerde ya da hayvanat bahçelerinde görebildiğiniz canlıları, doğal ortamlarında izleyebileceğiniz en iyi yerlerden birisi Güney Afrika şüphesiz ki. Bufalo, gergedan, fil, leopar ve aslan. Beş büyükler olarak da adlandırılan bu takım, tekmili birden, anavatanları olan Güney Afrika çöllerinde yaşıyorlar. Macera severler için iyi bir seçenek.

Fas dağlarında bisiklet

Jbel Saghro dağı, Fas’ta bisiklete binmek denilince ilk akla gelen yerlerden biri. Dağın bulunduğu bölge, şahane iklimi nedeniyle yaz ayları dışında da gezmek için elverişli.

Avustralya’nın güneyinde deniz aslanlarıyla yüzme keyfi 

Güney Avustralya’da bulunan Eyre Yarımadası ülkenin en nefis kısımlarından. Su altı yaşamının şaşırtıcılığına kendini kaptırmak isteyenler için de mükemmel seçenekler sunan yarımada,  her sene binlerce turist ağırlıyor. Deniz aslanları ve yunuslarla yüzerek stres atmak buranın alametifarikalarından. Gelirken su altı kameranızı yanınıza almayı ihmal etmeyin.

Sri Lanka’da ekvator güneşi

Sri Lanka’nın ekvator çizgisine olan yakınlığı, onu yıl boyunca soğuk havalardan muaf tutuyor. Bu özelliğiyle de dünyanın geri kalanı tarafından oldukça tercih ediliyor. Ulusal parklarında safari turları düzenlenen ülkede, UNESCO Dünya Mirasları arasında bulunan tarihi Galle Kalesi de ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Sıcak bir ülkede keyifli bir doğa ve kültür turizmi Asya’nın gömülü hazinesi olan Sri Lanka’da sizleri bekliyor.