Mobilemenu
Profile

Konaklayabileceğiniz En Acayip 5 Otel

Bu oteller bugüne kadar gördüklerinize pek benzemiyor. Bazılarında ziyaretinize zürafa gelebilirken, bazılarında ise bir uçağın içindeymiş gibi yaşayabiliyorsunuz. İşte konaklayabileceğiniz en tuhaf 5 otel.

Jumbo Stay, İsveç

Uçaklarda uyumayı herkes sever. Hele ki uzun yolculuklarda arzu edilen ilk şey geriye güzelce uzanan bir koltuk ve geniş bir yayılma alanıdır genellikle. İsveç’te bulunan Jumbo Stay oteli işte bu aranan konforu bir otel konseptine dönüştürmüş ve 29 odalı, çift kişilik suitlerden oluşan bu konaklama merkezini inşa etmiş. Manzarası Arlanda Havalimanı’na bakan otel sizi bir uçağın içinde hissettirmek için her şeyi yapıyor.

Desert Cave Hotel, Avustralya

Bir mağara otelde gerçekten de iyi uyunur. Bilim insanları DNA'mızda binlerce yıl mağaralarda yaşayan atalarımızdan miras kalan bu mağarada konaklayabilme yeteneğini doğal karşılıyor. Avustralya’da bulunan Desert Cave Hotel de size mağara deneyimini yüksek bir konfor eşliğinde sunuyor. Bu mağara otelde ayrıca bir yeraltı barı, iç havuzlar ve rehberli mağara turu imkanı da var. Avustralya’ya kadar kim gidecek diye düşünebilirsiniz, haklısınız, benzer bir konforu ülkemizde, Göreme’de de birçok mağara otel veriyor, en azından onlar denenebilir.

Giraffe Manor, Kenya

Giraffe Manor, Kenya

Nairobi'nin dışındaki aydınlık ve güneşli bir sabah verandada kahvaltı yaptığınızı düşünün. Masai Mara'ya ya da Kenya'daki safari turlarından  birine gitmek için heyecan duyuyorsunuz. Orada göreceğiniz vahşi doğa canlılarını merak ediyorsunuz. Ama o kadar uzağa gitmenize gerek yok çünkü Giraffe Manor oteli size o ortamı bir otel konforunda sunmaya ant içmiş durumda. Otelin restoranında çayınızı yudumlarken, bir zürafa koca kafasını pencereden geçirip sizden kendisini beslemenizi isteyebiliyor mesela. Bu, senede yaklaşık 25-30 kez gerçekleşiyor çünkü otel zürafaların göç yolunda ve oldukça insan canlısı oldukları için bu oteli mola verip beslenebilecekleri bir durak haline getirmişler.

V8 Otel, Almanya

Arabanı çok seviyor hatta içinde uyumayı çok isteyip konu komşu ne der diye çekindiğin için yapamıyor musun? Kolayı var, Almanya’daki V8 Otel, araba severlere, araba içi konforunu bir otel konseptinde sunuyor. Vintage Mercedes,VW Beetle veya kiraz kırmızısı Cadillac… İstediğin birini seçip o araç konseptli odada takılabilirsin. Işıkları araba farı, koridorları otoban, kapı numaraları ise trafik levhası stiline sahip bu otel özellikle klasik otomobilleri sevenler tarafından oldukça ilgi görüyor. Eğer kafanıza yatarsa otelin sitesinden yer ayırtmanız şart çünkü bazı odalar (vintage Mercedes temalı olan mesela) aylar öncesinden kapılabiliyor.

Aux Vieux Panier, Marsilya

Küçük, bağımsız butik oteller çok iyi bir nedenden dolayı popülerdir; biraz kazıkçı otel zincirlerinden farklı bir deneyim sunarlar. Aux Vieux Panier ise bu farklı deneyim işini bir adım öteye taşımış. Bu otel sanat galerisi temasıyla özellikle genç sanatçıları ve sanat tutkunlarını kendisine çekiyor. Marsilya’nın tarihi La Panier semtinde bulunan ve beş odadan oluşan bu otelin her bir odası sanat eseri gibi hazırlanmış.  Her odada mutlaka bir resim ya da heykel mevcut. Klasik sanata düşkün olanlar rönesans konseptli oda seçebilirken “ben modern sanat severim” derseniz tahta sütunların tavandan aşağı sarktığı ve her noktası avangard dokunuşlar taşıyan odalarda da kalabilirsiniz. Tercih sizin.