Mobilemenu
Profile

Macera Tutkunlarının Düğünlerini Yapabilecekleri Sıra Dışı 5 Yer

Düğün gününüzün nasıl geçeceğini seçerken tutkularınızı hiçbir zaman gözardı etmemelisiniz. Geleneksel bir düğünü herkes yapabilir. Ama eğer siz bir doğa aşığıysanız ya da doğa sporları hayatınızın vazgeçilmezlerinden biriyse sıra dışı bir hayata sıra dışı bir düğünün yakışacağını düşünebilirsiniz.

Sıra dışı bir düğün için belki de en önemlisi ise akla gelmeyecek bir yer seçmektir. Özel bir yerde evlenmeyi herkes ister ama siz sınırları biraz daha zorlayıp hayatınızın bu en önemli kırılma anlarından birini gerçekten unutulmaz bir deneyime dönüştürebilirsiniz. İşte size birkaç öneri.

Cesaretin var mı soğuğa…

Aşka cesaretiniz olabilir, peki ya dondurucu soğuğa? Cevabınız evet ise sizi eskimoların başkenti Alaska’ya davet ediyoruz.

Alaska’nın kuzeyindeki Juneau'da bulunan Pearson's Pond'da personel, dondurucu evlilik rüyalarınızın gerçekleşmesine yardımcı oluyor.

Buzun altında ya da üstünde nikah kıymak gibi seçeneklerin bulunduğu bölgede ayrıca gerçekten üşüyenler için içlik hizmeti de var. Evet bildiğimiz içlik. Zira sıcaklıklar mevsimine göre bazen -30’a kadar düşebiliyor ve elbette hiç kimse hayatının en önemli günlerinden birini hipotermi ile bitirmek istemiyor.

Su altında “evet” deyin.

Long Island, New York’ta bulunan bir sualtı akvaryumu, ziyaretçilerine verdiği sıra dışı bir hizmet ile ünlü: Düğün.

Hatta bu düğün paketi öyle zengin ki düğünün yapılacağı zaman tüm akvaryum yeni evlenecek çifte özel olarak yeniden düzenleniyor. Müstakbel evliler isterlerse balıkları yemleyebiliyor hatta korunaklı bir kafes içinde köpekbalıkları ile birlikte dalabiliyorlar.

Nikah memurunu da bu çelik kafese alıp nikah kıydırma gibi bir seçeneğin de olduğu akvaryum gerçekten macera dolu ve sırılsıklam bir düğün hayal edenler için birebir.

Yeryüzü yetmez yerin altında evlenelim

Evet başlıktakine benzer bir seçenek de mevcut.

Eğer düğününüzü yerin epey altında yapmak isterseniz ABD, Missouri’de bulunan Ozarks’a gitmeniz yeterli. Bu bölgede bulunan birçok mağara bir aklıevvel müteşebbisin çabalarıyla en acayip düğün salonlarından bazılarına ev sahipliği yapıyor.

1800’lü yıllardan beri insanları bir yastıkta kocatmak için hizmet veren bu mağaralarda günümüze kadar yaklaşık 2500 çift evlenmiş. Eğer klostrofobiniz yoksa bir düşünün deriz. Üstelik burada çalınan düğün şarkılarının ambiyansı da harikulade oluyormuş, aklınızda bulunsun.

Biraz da yükseklerde evlenelim

Zaten hayatımız hep yeryüzünde geçiyor, bari evliliğimiz gökyüzünde olsun diyorsanız, evet, o hizmet de var bu evlendirme piyasasında.

New Mexico’daki özel bir balon şirketi, sizi ve düğüne davetli –nikah memuru ile birlikte- toplamda 12 kişiyi bir balona bindiriyor ve size gökyüzünde süzülürken evlenebileceğiniz bir seçenek sunuyor.

Aslında bu seçenek ülkemizde de özellikle Kapadokya’da mevcut. Eğer uçarken evet demek aklınıza yattıysa ve yükseklik korkunuz da yoksa bir düşünün deriz.

Vahşi doğada murada ermek

Bıktık bu şehirlerden, çamura batmış uygarlıktan biz doğada düğünümüzü yapalım derseniz Afrika kollarını açmış bir şekilde sizi bekliyor!

Ulusaba’da bulunan bir şirket sizi alıyor, ormanın tam ortasındaki yaban hayatın ortasına getiriyor ve vahşi hayvanların arasında hem nikahınızı kıyıp hem de düğününüzü yapıyor.

Eğer şahidiniz yoksa bir zürafa ya da filden yardım isteyeceğiniz kadar “doğal” olan bu ortamda evlenen birçok safari tutkunu olduğunu da ayrıca hatırlatalım.