Mobilemenu
Profile

Gerçek Maceracılara Göre 5 Outdoor Festivali

Outessa

Outessa, özellikle kadınlara yönelik olarak tasarlanmış bir açık hava festivali. Projenin ardındaki amaç, maceraperest kadınların bir araya gelmesi, outdoor üzerine tecrübelerini paylaşıp bir nevi network yapması. Hem eğlenen hem de yeni insanlarla tanışan maceraperest kadınlar çoğu zaman bir sonraki rotalarını burada tanıştıkları insanlardan aldıkları tavsiyelerle belirliyorlar.

Katılımcılar, yoga ile başlayıp isterlerse kayak, koşu ve kaya tırmanışına kadar her şeyi içeren özel bir paketle günlerini geçiriyorlar. Profesyonel rehberler ve eğitmenler, yalnızca yılların tecrübesini katılımcılarla paylaşmıyor, aynı zamanda her şeyin güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamak için hazır bulunuyorlar.

Camelbak Pursuit Series

Camelbak Pursuit Serisi, maceraperest gezginlere en sevdikleri açık hava etkinliklerinde yeteneklerini geliştirmekle kalmayıp yeni keşifler de yapmaları için bir şans vermek üzere tasarlanmış üç günlük bir festival.

Her yıl San Francisco’da düzenlenen organizasyonda yürüyüş, dağ bisikleti, kaya tırmanışı ve daha fazlasını içeren geniş bir doğa sporları paketi de var. Nitelikli eğitmenler ile tırmanıştan denizciliğe kadar pek çok konuda özel dersler alabileceğiniz festivalde akşamları ise amatör gruplar sahne alarak müzik yapıyor.

Adeta maceraperestler için bir buluşma noktası olsun diye özel olarak düzenlenen bu festivalin sonunda tıpkı size benzeyen onlarca tutkulu insanla tanışmak yaptığınız tercihten memnun kalmanızı da sağlayacak.

Questival

Şimdi de biraz Kanada’ya uzanalım.

Cotopaxi tarafından organize edilen Questival, 24 saat süren ve katılımcıların bu süre boyunca hem eğlenip hem de tüm doğa sporlarını deneyimleyebileceği imkanlar sunuyor.

Bu festivale en az iki en fazla altı kişilik arkadaş grubuyla katılıyorsunuz. Kurduğunuz ekiple sonunda ödül olan kürek çekme ve iz sürüşü gibi oyunlara katılabiliyorsunuz. Hem kamp hem de yarışma amacı güden festivalde eğer başarılı olursanız size bedava seyahatten tutun da ücretsiz tırmanış ve dalış derslerine kadar birçok ödül bekliyor.

Kısacası Questival’da sizi hem macera hem de rekabet dolu yarışlar bekliyor.

Indiana Dunes Outdoor

Çoğu açık hava festivali, kentsel alanlarda veya yakınında gerçekleşir; bu sayede katılmak isteyenler için daha erişilebilir hale getirir. Ancak, Indiana Dunes Outdoor Fest ulaşması biraz zor bir yerde. Michigan Gölü'nün güney kenarında 15 mil uzunluğunda bir kıyı şeridinde gerçekleşen festival size sıra dışı bir macera vaat ediyor.

Festivalde, sahilde yürüyüş, kürek çekme, bisiklet sürme, fotoğrafçılık ve kuş gözlem aktiviteleri yapabilir ya da “ben dinlenmek istiyorum” derseniz doğanın ortasında kuracağınız hamaklarda sallanabilirsiniz.. Sadece yeni başlayanlara değil, profesyonellere de çok şey vadeden festival ayağınızı yerden kesmeye hazır.

Base Camp Festival

Hem doğa sporlarına hem de maceraya meraklı mısınız? Peki, yakın zamanda İngiltere’ye gitmeyi planlıyor musunuz? O zaman size süper bir festival önerimiz var.

Base Camp Festival özellikle son birkaç yıldır oldukça popüler. Burada hem mümkün olan tüm doğa sporlarını yapabilir hem de diğer maceraperestlerin sunumlarını izleyebilirsiniz. Çoğu Instagram fenomeni ya da National Geographic gibi saygın kurumlarda çalışmış olan maceracılar, size tecrübelerini anlatıyor ve eğer kafanız karışıksa her nereye gitmek isterseniz size bir yol haritası çıkarabiliyor.

Festival ayrıca,katılımcıları yeni sporlara tanıştırmak için çeşitli ücretsiz atölye çalışmaları vermesiyle de ünlü. Burada bouldering, paddleboarding gibi yeni sporlarla tanışabilir, doğada yalnız kalınca ne yapılmalı, vahşi hayatta bir canlıyla karşılaşınca nasıl tepkiler verilmeli gibi dersler alabilirsiniz.