Mobilemenu
Profile

Manzarası ile Büyüleyen 5 Skydiving Lokasyonu

Dünyanın dört bir yanından “bu manzaraya doyum olmaz” denen 5 skydiving noktası listemizde.

Everest Dağı, Nepal

Ve geldik skydiving’in başkentine. CNN’in yaptığı soruşturmada skydiving için en iyi yer olarak Everest seçildi. Eh, bu sonuca pek şaşıran yoktur herhalde.

23000 fit yükseklikten yapılan atlayışlar adeta gökyüzünden yeryüzüne hızlı bir seyahat anlamına geliyor. Bazen bulutları bile aştığınız ve her türlü iklim değişikliğini tattığınız bu atlayışlar elbette sadece profesyonellere açık. Önceden kayıt yaptırıp çeşitli belgeler sunmanız şart ve emin olun kayıtlar bazen aylar öncesinden tükenebiliyor.

Burada skydiving dışında başka birçok maceraya daha atılabilirsiniz ama emin olun hiçbiri skydiving’in yerini tutmayacaktır.

Palmiye Adaları, Dubai

Dubai'deki Palm Islands, insanlığın en büyük mimari eserlerinden bir mühendislik harikası. Yapay adalar olarak da bilinen bu lokasyon manzarası dışında da epey ilgi çekici bir spora ev sahipliği yapıyor.

Burj Khalifa ve Burj Al Arab gibi dünyadaki en görkemli eserlerden bazılarına bakan Palm Adaları'nın üstünden skydiving yapmak bu işe gönül veren aksiyon severlerin ölmeden önce yapılacaklar listesinin başlarında yer alıyor.

Palm Adaları, gökyüzünden bir palmiye ağacı gibi görünüyor ve bu yüzden de hem manzaranın tadını çıkartmak isteyenler hem de skydiving tutkunları tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Hawaii, ABD

Hawaii dünyanın belki de en ünlü adası. Buraya tüm doğa sporları tutkunları sıklıkla geliyor. Özellikle dalga sörfü konusunda Hawaii her zaman en önemli lokasyon olarak biliniyor.

Fakat Hawaii, egzotik plajları ve izole adaları dışında gökyüzünden şahit olabileceğiniz harika manzarasıyla ilgi çekiyor. Eh, o manzaranın tadı da en iyi skydiving ile çıkıyor elbette.

20.000 fit'ten yapılan atlayışlarla -25 dereceden 27 dereceye doğru yolculuk yaparken hem kısa sürede dört mevsimi yaşıyor hem de yukarıdan başka güzel görünen Hawaii’nin tadını çıkarabiliyorsunuz. 

Fox Glaciers, Yeni Zelanda

Fox Glaciers, dünyanın en nefes kesen yerlerinden biri. Yeni Zelanda'nın Tai Poutini Milli Parkı'nda bulunan bu 13 kilometre uzunluğundaki buzul bölge skydiving için yapılacak en sıra dışı tercih olabilir.

Fox Glaciers, 1872'de burayı ziyaret eden Başbakan Sir William Fox'un adını aldı. Bu bölgede skydiving yapmak size buzullar, yağmur ormanı, dağlar ve okyanustan oluşan manzarasıyla muhteşem bir paket sunuyor.

Yapılan bir oylamada skydiving tutkunları Fox Glaciers’i Everest Dağı'ndan sonra dünyadaki en görkemli skydiving lokasyonu olarak seçti. 1997 yılından beri atlayışlara sahne olan bölgede favori yerler ise Yeni Zelanda'nın en uzun dağları olan Mt Tasman ve Aoraki / Mt Cook arasındaki bölge. 

Interlaken, İsviçre

Interlaken, İsviçre Alpleri'nin yakınlarında çarpıcı bir konuma sahip. Interlaken aslında Aare nehri üzerinde küçük bir tatil kasabası ve Thun ve Brienz adlı iki göl arasında şahane bir şekilde uzanıyor.

Alpler’in armağanı olan bu bölge dünyada skydiving amacıyla en çok ziyaret edilen lokasyonlardan biri. Bölge çok çeşitli skydiving seçenekleri sunuyor. Helikopterlerden yapılan atlayış ile başlayan yolculuk sunduğu imkanlar ve manzarasıyla benzersiz bir deneyim vaat ediyor.

Dünyadaki en iyi skydiving okullarından birine de ev sahipliği yapan Interlaken hem yazın hem de kışın skydiving imkanı sunuyor. Ne zaman gitmek isterseniz skydiving yapabilirsiniz kısacası.