Mobilemenu
Profile

Milyon Dolarlar Kazanıp Karavanda Yaşayan Adam

Amerikan Beyzbol Ligi takımlarından Detroit Tigers’ta forma giyen Daniel Norris’in diğer sporcuların hayatına hiç benzemeyen bir yaşamı var. Yılda yaklaşık iki milyon dolar kazanan Norris hayatında bir dönüm noktası olduğunu söylediği kanseri atlattıktan sonra bambaşka bir hayat yaşamaya karar verdi.

Tiroid kanseri olan sporcu erken teşhis ve tedavinin ardından sahalara dönse de günlük yaşamı konusunda kökten kararlar almıştı.

Peki, Daniel ne mi yaptı? Kendine Shaggy adını koyduğu bir karavan alarak hayatını orada yaşamaya başladı. 2015’te Kanada’da başladığı bu hayatı hala sürdüren Daniel, 10.000 dolara aldığı karavanında kafasına göre bir yerlere park ediyor ve geceyi orada geçiriyor. Tüm mali işlerini menajerine bırakan ve kendisine aylık 800 dolar ayıran Daniel, sakallarını bile baltayla kesiyor!

Doğanın içinde ve elinden geldiğince az eşyayla yaşamaya çabaladığını söyleyen Daniel, yemeklerini de kamp ateşi yakarak pişiriyor. Giysilerini antrenman sonrası kulübün tesislerinde yıkayan başarılı atıcı, kendi hayatını Çin felsefesine göre yaşamak istediğini söylüyor.

Pahalı araba ve lüks hayatı reddeden Daniel, antrenmanlarını da sıra dışı yöntemlerle yapıyor. Maç öncesi ısınmak ve motive olmak için alışveriş arabalarını kullanan 23 yaşındaki atıcı, trafik levhalarında barfiks çekiyor!

Doğa ile günlük hayatı sıklıkla birleştirmeye çalışan ve bu zıtlıklar felsefesinde yaşamın anlamını bulduğunu söyleyen Daniel aracını da elinden geldiğince doğanın koynundaki yerlere götürüp geceyi orada geçiriyor.

Beyzbol dışında başka sporlara da düşkün olan ve yeteneklerini başka branşlarda da kanıtlayan oyuncu ayrıca sörf yapmaktan da büyük keyif alıyor. Tüm bunları yaparken de işini hiç aksatmıyor. Gittiği her takımda anahtar bir role sahip olan Daniel kariyerinde de sürekli gelişme kaydediyor.

Bu hayatı şöhretin getirdiği baskı ve stresten kurtulmak için seçtiğini söyleyen Daniel, maalesef bu hayat tarzıyla normalden biraz daha fazla dikkat çekiyor ama o her şeye rağmen hayatından memnun ve duygularını, “Bu yaşam benim hayatımdaki bir Yin-Yang (zıtlıkların birbirini tamamladığını anlatan Çin felsefesi). İnsanlar bu yaptığımı tuhaf karşılıyor. Kimliğimi değiştiremem. İyi bir sezon geçirmek için mutlu ve macera dolu bir sezon öncesi geçirmeliyim. Bu hayat beni mutlu ediyor” diyerek bütün samimiyetiyle ifade ediyor.

23 yaşındaki yıldız oyuncu bu hayata ne kadar süre daha devam edeceğini ise “Böyle yaşamaktan keyif aldığım sürece” diye cevaplıyor. Bulunduğu dünya içinde kimsenin onun gibi yaşamadığının farkında olan Daniel, “Ben onların yaşamına saygı gösteriyorum. Onların da benimkine saygı göstermesini istiyorum. Bu konuda da bugüne kadar hiç problem yaşamadım. Evet, antrenman çıkışı onların büyük villalarına giderken benim karavanıma doğru ilerlemem biraz tuhaf. Ama herkes mutlu olduğu şekilde yaşamaya çalışıyor. Benim yaptığım da tam olarak bu.”

Evet, genç yaşına rağmen hayatta kendine zorlu ama epey ilham verici bir yol seçen Daniel umarız doğa ile bütünleşik ve az ile yetinmek üzerine kurulu yaşamını sürdürür ve mutlu olduğu hayata kimseye aldırmadan devam eder.