Mobilemenu
Profile

Miniklerin Snowboard Macerası

Bembeyaz bir örtünün üzerinde süzülerek, özgürlüğü iliklerine kadar hissetmek. İşte dünyanın en harika ve en cezbedici sporlarından biri olan snowboard… Bu sporu yapmaya cesaret edemeyecek o kadar yetişkin birey varken çocukların, hatta bebeklerin karlı zemin üzerinde yapabildikleri sizleri hayrete düşürecek… Bu minik, snowboard kıyafetlerinin içinde havalı olduğu kadar profesyonelce bir poz vermeyi de ihmal etmiyor. Belki yaşıtları yürürken dengesini korumakta güçlük çekiyor ancak o karlar üzerinde oldukça rahat görünüyor:

Karlı ve bol oksijenli ortamda yapılan bir doğa sporu olan snowboard diğer sporlara oranla beden ve ruhsal deşarj konusunda da bir adım önde. Tabii bütün güvenlik önlemlerini aldıktan sonra! 1970’lerin başında pistlerde sıklıkla karşılaşılmaya başlayan bu spor o günlerden bu yana adeta bir çığ gibi büyüyerek bilinirliğini arttırdı. Yetişkinlerin snowboard’a olan bu ilgisi sayesinde, bilinçli ebeveynlerin yönlendirmesi ile çocuklar da bu sporla artık çok daha erken yaşlarda tanışıyor. Öyle ki artık pistlerde ağzında emziğiyle snowboard yapan miniklere rastlamak mümkün!

Snowboard’un çocukların zihinsel, bedensel ve ruhsal gelişiminde önemli bir etkiye sahip olduğu biliniyor. Çocukların denge mekanizmalarını da geliştiren bu spor aynı zamanda onlara oyun oynadıkları hissini yaşatırken enerji fazlasını atma şansı yakalayan minik sporcular aileleri ile daha etkili iletişim kurabiliyor.

Bu ufaklık henüz 16 aylık olmasına rağmen snowboard sayesinde keyiften dört köşe olmuş durumda. Belki de yürümeyi yeni öğrenmiş hatta tam olarak öğrenememiş olabilir ancak yaptığı şeyden oldukça keyif aldığı ortada. Yaptığı şey onu çok mutlu ediyor.

Bu resimlerden de anlayacağınız üzere gelecekte bu sporu yapanlar çok sayıda olacak gibi görünüyor. Özellikle Kanada ve kutuplara yakın yerlerde ebeveynler minik snowboard’cular yetiştirme konusunda oldukça hevesli. Sporun çocuklara kattıklarının farkında olan ebeveynler, çocukları yürümeye hatta ayakta durabilmeye başlar başlamaz onları snowboard tahtası ile tanıştırıyor. Hiç de fena yapmıyorlar!