Mobilemenu
Profile

Motosiklet Tutkusunu Vücuduna Taşıyan 10 Çılgın

Tutkunu olduğu sporu vücuduna dövme olarak işleyen insanları incelediğimiz serimizde bu kez sırada motosiklet tutkunları var. Kimileri en sevdikleri motosiklet markasını kimileri ise favori yarışçılarını vücuduna işleyerek apaçık şekilde “biz motosikleti seviyoruz arkadaş” diyen insanları tanıyalım.

1- Sade ve otantik

Sanki 60’lı ya da 70’li yıllardan motosiklet süren bir adamın fotoğrafıymış gibi duran bu dövme nostaljik bir hava estiriyor. Ve dövmeyi yapan kişi neredeyse bir sanatçı olduğu için karşımıza oldukça gerçekçi ve nedense insana huzur veren bir görüntü çıkıyor. Kim bilir, bu dövmedeki kişi belki de dövme sahibinin ta kendisidir.

2-  Kadınların da tutkusu…

Her ne kadar en başta Harley Davidson sadece sert erkeklerin motosikleti olarak nam salsa da zamanla bu fenomene birçok kadın da sahip çıktı ve Harley Davidson sert kadınların da motosikletine dönüştü. Sonuçta asiliğin cinsiyeti olmaz. Harley Davidson, sevenlerini kadın-erkek fark etmeden bir araya getirir.

3-  O bir dünya markası

Ducati, dünyanın en sevilen motosiklet markalarının başında geliyor. Onlarca modelinin her birinin ayrı hayranları var ve ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında bu İtalyan markasının eserlerini görmek mümkün. Ayrıca sadece sokaklarda değil, motosikletin en büyük sahnesi MotoGP’de de Ducati bir fenomen durumunda. Bu dövmenin sahibi de kendi vücuduna MotoGP’de yarışan bir Ducati motosikletini uygun görmüş.

4- Biraz da toprağa inelim…

Motosiklet yarışmaları sadece pistte olmuyor elbette. Enduro, aksiyonun toprak zemine taşındığı ve dünyanın en zorlu motosiklet yarışlarından bazılarına ev sahipliği yapan bir branş. Motosikletin ekstrem dünyası da diyebileceğimiz enduro branşının ve enduro motosikletlerinin de hatırı sayılır hayranları var elbette. Tıpkı bu dövmenin sahibi arkadaş gibi.

5-  Kızdırmaya gelmez

Motosiklet tutkusu her zaman asi bir imaja sahip oldu. Hızı sevenler, tehlikeyi sevenler ya da macerayı sevenler için ilk adres her zaman motosiklet olmuştur. En basitinden asiliği ile ünlü birçok isim en başta da James Dean motosiklet kazası sonucu ölmüştür. İşte bu dövmede de o asiliğin uç noktalarından birine tanık oluyoruz. Belli ki motosikletçi arkadaş kameralardan pek hoşlanmıyor.

6-  Hayattan bir kare

Motosiklet hep aksiyonun bir parçası olacak değil ya. Günlük hayatımızda da motosikletin yeri epey büyük. Bazen bir aileyi bile taşıyan motosikletler otomobilden sonra günlük ulaşımın ikinci kişisel alternatifi konumunda. Bu dövmede de büyük ihtimalle bir anne oğlun soyutlanmış sürüşüne tanık oluyoruz. Sanki gerçek hayatta rastlanıp sonra üzerinde çiçeklerle oynanmış gibi duruyor.

7- Bir efsane…

Eğer motosiklet dünyada tek bir kişinin adıyla özdeşleşseydi o isim kesinlikle Valentino Rossi olurdu. MotoGP’nın yıllardan sönmeyen bu İtalyan yıldızı artık kendi branşının da dışında spor tarihinin en büyük efsanelerinden birine dönüşmüş durumda.  Valentino’nun başta ülkesi İtalya’da olmak üzere milyonlarca hayranı da var. Tıpkı bu hayranlığını vücuduna işleyen bu dövme sahibi gibi.

Foto 7: Efsanenin diğer adı: Valentino Rossi

- O dünyanın en ünlü motosiklet yıldızı

8- Marc Marquez’i de unutmayalım

Rossi kadar değilse de, özellikle son 5 yılda MotoGP’ye damga vuran bir başka isim de Marc Marquez. Genç İspanyol pilot iki şampiyonlukla genç yaşında sivrildi ve şu sıra onun da dünyada epey hayranı var. Hatta bu hayranlığını vücuduna işleyecek kadar çılgınlar bile mevcut. Bakalım o da ileride Rossi gibi bir efsaneye dönüşebilecek mi?

9-  Harley Davidson tutkusu bir başkadır

Dünyanın bilinen en ünlü motosiklet markalarından olan Harley Davidson uzun zamandır bir marka olmanın ötesinde bir yaşam tarzına dönüştü. Sert erkeklerin motosikleti olan ve Amerika’da çeteleriyle ünlü olan Harley Davidson severler filmlerden şarkılara popüler kültürü de epey etkileyen bir fenomene dönüştü. Bu dövmede de o fenomenin bir sırtta can bulmuş haline tanık oluyoruz.

10-  Femme Fatale

Motosiklet üstünde bir kadın, filmlerden kitaplara birçok esere konu olmuştur. Kendi başına ve güçlü resmedilen bu kadın portreleri bazen femme fatale’a da kayar ve birçok garibanın canı yanardı. İşte bu dövmede de her an kişiyi baştan çıkarabilecek bir kadını motosiklet üstünde görüyoruz. Tehlikeli ve merak uyandırıcı bir portre…