Mobilemenu
Profile

Neden BMX Yapılır?

Koca koca adamların neden bir metrelik bisikletler üzerinde atlayıp zıpladığını merak ediyorsanız, BMX sevdasının faydalarını birkaç küçük başlıkta sizler için toparladık. 

 

1- Spor salonlarına tıkılmak zorunda kalmazsınız

Yakın çevrenizde yapacağınız küçük bir araştırmayla onlarca arkadaşınızın dünyanın parasını verip yıllık üye oldukları spor salonlarına asla uğramadığını göreceksiniz. Çünkü günün yorgunluğunun ardından florasan lambaları ve aşırı enerjik suni müzikleriyle spor salonlarına kapanmak çok da eğlenceli bir aktivite değil. Oysa BMX öyle mi?

Atacağınız her pedalla adını dahi duymadığınız kaslarınız çalışırken cesaret edip üstesinden geldiğiniz her yeni hareketle keyfinize keyif katarsınız. Ayrıca bisikleti sürmekten vazgeçip bir adım ötesine geçmek isterseniz, bu da mümkün.

2- Ömür boyu uğraştıracak bir hobiniz olur

"Nerdesin? Ne yapacaksınız? Kim var? Akşam çıkalım mı? Sıkıldım. TV’de de hiçbir şey yok. Bu Twitter akmıyor bugün" gibi cümleleri çok sık kullanıyorsanız üzülerek söylememiz gerekiyor ki bir hobiniz yok. Canınız istediğinde üzerine binip fütursuzca eğlenebileceğiniz, yeri geldiğinde her bir parçasını ayrı ayrı söküp takarak ya da temizleyerek saatlerinizi harcayabileceğiniz bir şeyler arıyorsanız BMX tam size göre. İnternetin dipsiz kuyularında özel yapım parçaların fiyatlarına bakıp hayaller kurmak da cabası.

3- Yazı kışı, baklavayı böreği dert etmezsiniz

"Bizim bir arkadaşın arkadaşı bir günde 3000 mekik çekmiş işte tatile gitmeden önce, bir gün diyorum ya, görmen lazım baklavaları.” Elbette sporu destekliyoruz ve tüm arkadaşlara başarılar diliyoruz. Ama sonuca daha kesin ulaşmak isteyenlere de eğlenceli ve daha gerçekçi bir hobi öneriyoruz; BMX!

4-Yeni tanıştığınız insanlarla konuşurken muhabbetin tıkanma ihtimalini ortadan kaldırır

Yapmanız gereken tek şey BMX’iniz olduğunu muhabbetin bir yerinde ufacık da olsa geçirmeniz. Daha sonra arkanıza yaslanın ve sorulacak soruları cevaplamaya başlayın. 

Uyarı: BMX’le olan ilişkinizi anlatırken dürüst olmanızı rica ediyoruz. Unutmayın, düşmek bu işin fıtratında var.

5- Karşı cinste önlenemez bir merak uyandırırsınız

"O çocuk zaten bisiklete falan biniyor, bu hareket bisikletleri var ya değişik…” Üzgünüz ama ekstrem bir spora sevdalanmışsınız ve bunun yükü olan yoğun ilgiyle başa çıkmak zorundasınız. (İlgi göstermeyenlerin dürüstlüğünden şüphe edebilirsiniz.)

6- Dünyanın derdi-kederinden uzaklaşırsınız

Aslında tüm sporların ortak özelliğidir bu. BMX’in farkıysa yüzünüze vuran rüzgarda, zıplarken midenizde uçuşan kelebeklerde, tekerlekten gelen bilye sesindedir… Anlayamazsınız!

BONUS

Düşürdüğünüz eşyalarınızı kolayca alabilirsiniz. Müthiş.