Mobilemenu
Profile

Rafting Yapmayı Öğrenmek Kolay mıdır?

Rafting herkesin yapabileceği bir spordur. İster birinci seviyede ailenizle birlikte çoluk çocuk keyifli dakikalar geçirir ister beşinci seviyede sınırlarınızı zorlarsınız. Genelde en temel gereklilik yüzmeyi bilmenizdir fakat bilmeseniz bile dert etmeyin çünkü can yeleği sizi her zaman su yüzeyinde tutacaktır.

Rafting’e başlamadan önce katılımcılara bilmeleri gereken güvenlik önlemleri ve kurallar anlatılır. Malzemeler sağlanır ve rafting’e başlanır. Evet, hepsi bu kadar! Tabii üst zorluk seviyesinden nehirlerden başlamamanız şartıyla…

Yapmanız gereken rehberin akarsu durumuna ve güzergaha göre belirlediği talimatlara uyarak kürek çekmek. Tabii ki botun devrilmesini istemezsiniz ancak bazen rehberler özellikle kolay seviyedeki nehirlerde botu isteyerek devirebiliyor!

Kol kaslarınızın zayıf olduğunu ve bu yüzden rafting sporunda başarılı olamayacağınızı düşünmeyin. Çünkü kürekler basitçe kullanılabiliyor ve hiç de ağır sayılmazlar. Rafting ekstrem sporlar arasında eğitim süreci en kısa olan ve en az kondisyonla yapabileceğiniz seçeneklerden biri!