Mobilemenu
Profile

Yalnız Başına Kamp Yapanların Anlayabileceği 8 Şey

Uçurumun zirvesindeki bir kamp hayatı ile kamp alanlarına çadır kurmak arasında çok büyük bir fark vardır. “Vahşi” kamplarda, duş alanları ve alışveriş olanakları başta olmak üzere her türlü imkandan yoksun kalırsınız. Yalnız başınasınızdır ve yanınızda duyduğunuz ürkütücü bir seste içinizi rahatlatacak herhangi biri yoktur. Tüm bunlara rağmen yalnızca “Vahşi kamp hayatını dünyalara değişmem” diyenlerin anlayabileceği 8 şeyi sıralıyoruz.

1- İnsanlar deli olduğunuzu düşünür

Daha önce yalnız başınıza sayısız kez kamp alanları dışında, doğanın tam göbeğinde bulunmuş olsanız da aileniz ve arkadaşlarınız buna anlam veremez. Sık sık “Neden başkaları gibi normal bir gezilere gitmiyorsun? Kamp alanlarında kamp yapacaksın değil mi?’ gibi sorulara maruz kalırsınız.

Onları yıldızlarla dolu karanlık bir gecenin güzelliğiyle tanıştırmak için defalarca çabalasanız da onlar sizi anlayamaz ve bu fikre karşı çıkmaktan öteye geçemezler.

2- Gece yarısı duyulan sesler

Gecenin bir yarısında çadır dışından gelen sesler sizi küçük çaplı bir şoka uğratabilir. Etraftaki vahşi hayvanların boğuşmaları veya en basitinden yerlerde bulunan çer çöpün rüzgar vasıtasıyla çadırınızın kumaşında yaptığı hışırtı… Kamp hayatına hoş geldiniz!

3- Yıldızlı ve tertemiz bir gökyüzü

Üzerinizde bulunan pırıl pırıl bir gökyüzü ve bu sihirli zamanın tadını olabildiğince fazla çıkarmak için uyuyakalmamaya çalışmakla geçen saatler…

4- Muhteşem sabah manzaraları

Gün doğumu manzaraları her zaman kusursuzdur. Bardağınızdaki kahvenin sıcaklığı içinizi ısıtırken, güneşi izleyerek başka hiçbir yerden elde edemeyeceğiniz bir enerji ile güne başlayabilirsiniz. Yalnızlığın vermiş olduğu huzurun tadını çıkarın!

5- Motivasyonunuzu düşürenler olabilir

- Çadırı yalnız başına mı kurdun?

- Evet

- Haritayı yalnız başına mı inceledin?

- Evet

“Sen buna eğlenceli mi diyorsun?” Evet! Kamp ateşini yalnız başına yakmak, ateşte yemek pişirmek ve yıldızları izlemek için çadırın dışında yatmak gibi şeyler… Bu tarz çılgınlıkları anlamalarını beklemeyin. “Anlayamazsınız” deyip geçin çünkü anlayamazlar…

6- Av olma korkusu sizi her zaman tetikte tutar

Kamp alanlarında, mağaralarda ve dağların tepelerinde çok kez kamp yapmış olsanız da bunun hiçbir önemi yok. Bir vahşi hayvan tarafından sabah kahvaltısı olma hissi ya da birinin çadırınızı dağıtma ihtimali, sizin gergin ve daima tetikte olmanıza yol açabilir.

7- Özgürlük ve yalnızlığın vermiş olduğu mutluluk

Yalnız başına uyanıp tüm doğanın size ait olduğunu hissetmek, kendi yön bilgilerinizle doğayı keşfetmek ve ertesi gün nerede olacağınıza kendinizin karar vermesi gibisi yok.

8- Yüzleşin: Siz bir bağımlısınız!

Bir kere denediyseniz, bu dürtü sizi bir kez daha kamp yapmak için harekete geçirir ve bu böyle devam eder. Farklı yerleşim alanlarının oluşturduğu şartlar ve mücadeleler, vahşi kamp hayatını sizin için bir olmazsa olmaza dönüştürecektir.

Fakat kamp alanınız yeterince uzakta, izole ve sessiz olmayan bir ortamda ise bu kamp hayatı eski lezzeti vermeyebilir.

Kaynak: mpora.com