Mobilemenu
Profile

Sizi Çocukluğunuza Götürecek 5 Nostaljik Kamp Yeri

Eski kamp merkezlerinin bazıları atıl durumda bazıları ise adeta küllerinden doğarak tüm nostaljisiyle yeniden kullanıma açılıyor. Bazen ise akla gelmeyecek eski bir tatil yeri kamp alanına dönüşebiliyor. İşte buram buram nostalji kokan ve “ah o eski günler” dedirten 5 aktif kamp lokasyonu.

Taylor Nehri Kampı

Colorado’da bulunan bu bina adeta filmlerden çıkmış gibi dursa da aslında bir kamp yurdu. Wes Anderson’ın herhangi bir filmine ev sahipliği yapabilecek olan bu kamp yurdu adeta çocukluk günlerinden bir hatıra gibi. Uzun yıllar boyunca filmlerden aşina olduğumuz yaz kamplarına ev sahipliği yapan bu bina her ne kadar bugün eski yurt işlevini yitirip kiralık bir otele dönüşse de içinde bir kampta yapabileceğiniz her türlü aktivite var.

Okçuluk, balta atma, tırmanma duvarı, ödünç bisikletler vs. aklınıza gelebilecek her şey. Ayrıca hemen yurt yakınındaki nehirlerde alabalık avlayabilir ya da dağ bisikletine atlayıp gezintiye çıkabilirsiniz.

Kamp denince “kamp ateşi” de olmazsa olmaz tabii. Bu kamp alanında da bu amaçla oluşturuluş birçok yer var hatta eski öğrencilerin kamp ateşlerinden is izleri görüp epey duygusal anlar yaşamanız da olası.

Grünberg Haus Inn Kabinleri

Vermont’ta bulunan bu kamp alanı aslında 11 odadan oluşan bir kabinler bütünü. Oda başına 110 dolar vererek kiralayabileceğiniz bu kabinler dışında bölgede kano ve dağ bisikleti yapabileceğiniz nehir ve küçük yeşil dağları da keşfe çıkabilirsiniz.

Zamanında 12 yaş altı çocuklar için kam olarak kullanılan binanın görünümü bile nostaljik bir etki yaratmaya yetiyor. Ailecek gitmek isterseniz daha büyük kabinlerde de konaklayabilir ve otelin sağladığı tüm olanaklardan faydalanabilirsiniz.

Wandawega Kamp Alanı

1960’lı yıllarda bir Katolik klisesi kampı olarak kullanılan Wandawega kamp alanı daha sonra atıl duruma gelmiş. 2004’te burayı satın alan bir çift kamp alanını yeniden çekip çevirerek yeniden kamuya açmışlar.

Adeta öğrencilerin neşeli seslerini hala duyabileceğiniz küçük odalarda insanı gençlik ve çocuklu günlerinde hissettirebilecek bir vintage havası var. Odaların kira fiyatları ise biraz tuzlu. Kişi başına 550 dolardan başlıyor. Ama kamp alanında sadece belirli bir mesken kiralayıp göl kenarında çadır kurmanız da mümkün. O durumda fiyatlar da daha ekonomik hale gelebiliyor. Etrafta gezerken taa 1960’lı yıllarda yakılan kamp ateşlerinin islerini görmeye de hazır olun.

Zion Milli Parkı Kamp Alanı

Zion Milli Parkı eteklerine yeni açılan bu kamp bütünüyle nostaljik bir amaçla yola çıkmış.

Sizi teknolojik tüm aletlerden soyutlayan ve tıpkı 70’li yıllarda olduğu gibi hatta o yıllarda yaşıyormuş ve kamp yapıyormuş gibi hissettirmeyi amaçlayan alanda katılabileceğiniz birçok aktivite de mevcut.

Ağustos - Kasım aylarında konaklamaya açık olan kampta, kaya tırmanışı, dağcılık, dağ bisikleti, ata binme gibi konularda vasıflı rehberler de size yardımcı oluyor. Giderken bilgisayar telefon ya da diğer teknolojik aletlerinizi evinizde bırakmayı unutmayın.

Beyaz Çam Kampı

Eski ABD başkanlarından Calvin Coolidge’in yazlık olarak kullandığı Beyaz Çam Kampı başkanın ayrılmasının ardından geniş bir kamp alanına çevrilmiş. Ufak bir ahşap köprüyü aşarak ulaştığınız bu küçük evlerden toplamda 13 tane var. Başkanın kendisi için özel yaptırdığı yaz ve kış binaları dışında hiking ve trekking için biraz yol kat edince epey uygun parkurlar bulabiliyorsunuz.

Çevrede kano yapabileceğiniz ya da ailecek küçük trekking ve hiking turuna çıkabileceğiniz yerler de mevcut.