Mobilemenu
Profile

Skydiving Sırasında Yapılan 10 Çılgınca Şey

1- Sakal tıraşı olmak

Ekstrem koşullarda sakal tıraşı olunan bu Japon reklam filmi serisinde rol alan bu adam bu kez aynı eylemi skydiving sırasında deniyor. Atlayışı herhangi bir jilet yarası olmadan atlatan bu adamın oldukça şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Ki cildi atlamadan önce zaten pürüzsüzdü.

2- Dövme yaptırmak

İsveç’teki bir adam skydiving yaptığı esnada yaptırdığı dövmeyle tarihte bir ilki gerçekleştirmek istemiş. Zaten dövmesi de bunu anlatıyor: WFFT (World’s First Freefall Tattoo), Türkçe meali “Dünyanın İlk Serbestdüşüş Dövmesi”. Sonuçtan memnundur umarız…

3- Rubik küpü çözmek

Rubik küpü çözme konusunda uzman bir isim olan Guillermo Conde şartları biraz daha zorlayarak Dubai’de yaptığı bir atlayış sırasında bu yeteneğini ölçmeye karar vermiş. Hedefi olan 40 saniyeyi tutturabilmiş mi diye merak ediyorsanız cevap yukarıdaki videoda.

4- Ütü yapmak

Evet, gerçekten de böyle bir spor var. Wakeboard yaparken, dağa tırmanırken ütü yapan insanlar bu dalı genel olarak “ekstrem ütücülük” adı altında toplamış. İngiliz atlayışçılar Mike Frost ve Steve Scottland da bu işi göklere çıkarmaya karar vermişler. Peki ama neden!

5- Skype araması yapmak

İrlandalı bu maceracı ise Skype üzerinden ailesini aradığı sıralarda kendisini bir uçaktan aşağı atarak ebeveynlerini birazcık heyecanlandırmak istemiş! Neyse ki herkes sağlıklı bir şekilde hayatta…

6- Kayaking

İşte “skyaking” sporuna hayat veren bir kişi. Miles Daisher ismindeki adrenalin tutkunu, göklerde kayağıyla süzülmeyi denemek ve Florida’da süzülen bir uçaktan kendini aşağı bırakıvermiş. İndiği yere dikkat!

7- Saç kestirmek

Guinness’e girme denemesi olan bu eylem 2007 yılında Sharon Har Noi ve Oren Orkabi (berber) isimlerindeki iki İsrailli tarafından gerçekleştirildi. Böylece dünyadaki önemli bir eksik tamamlanmış oldu…

8- Guitar Hero oynamak

Guitar Hero bu tanıtım filminde skydiver’ları kullanarak bir ilkin daha gerçekleşmesine vesile oldu. Oyun bağımlılığı zor mesele…

9- Muhasebe çalışmak

Muhasebe işlerinin ne kadar sıkıcı olduğundan dem vuranlar burada mı? Ekstrem muhasebecilik isimli bu sporun müdavimleri uçaktan atladıktan sonra son süratle yeryüzüne yaklaşırken vergi borçlarını hesaplayabiliyor!

10- Evlenme teklif etmek

Farklı ve unutulmayacak bir evlenme teklifi organizasyonuna imza atmak isteyen dostumuz Adam, sevdiceği Gillian’a, bunu skydiving anında yapmak istemiş. Havada nasıl anlaşabildiklerini bilemiyoruz ama Adam’ın istediği “Evet” cevabını almayı başarmış. Advenport, çifte ömür boyu mutluluklar diler.

Kaykak: Oddee.com