Mobilemenu
Profile

Snowboard Malzemeleri

Board: Boyunuza, seviyenize ve yapmak istediklerinize göre boyda ve genişlikte olmalı. Yeni başlayanlar bir süre kiralık board’larla tecrübe edinip tarzlarını belirledikten sonra mağazanın yolunu tutabilir.

Bağlama (Fiksasyon): Adından da anlayacağınız gibi bu parçalar snowboard botunuzu board’unuza bağlar. Board bağlamaları düşme esnasında ayakta kalırken, kayağınkiler ayrılır. Bot büyüklüğüyle tam uyum içinde seçilirse güç kaybını minimuma indirir.

Termal içlik: Onun sayesinde çok kalın giyinmenize gerek kalmaz. İlk katmanı oluşturan bu parçanın polipropilen olması gerek. Uzun kollusunu aldığınızdan emin olun!

Termal pantolon: Düşüldüğünde acımayı engelleyen, arka ve yan taraflarından özel korumalar bulunan modelleri kullanmalısınız. Genelde vücuda bol ve geniş olarak seçilir. İyi bir pantolon sizi kuru ve sıcak tutmalıdır.

Snowboard süveteri: İçinizdeki ikinci katman olarak hırka veya pamuklu süveter tarzı bir parça seçmelisiniz. Hırkanız sizi sıcak tutacak ancak aynı zamanda hafif ve “nefes alabilir” olmalı. Rüzgar ve suya karşı dayanıklı olmayabilirler ancak terinizi dışarı atmanıza yardımcı olabilecek bir kumaşa sahip olmalılar.

Snowboard montu: En dış katmandaki bu ceket rüzgar ve su geçirmez olmalı. Nefes alabilmesi de gereken bu ceketler içinizdeki katmanlar yüzünden ter içinde kalmanızı engeller.

Eldiven: Uzun ve kısa bilekli eldivenler ve bilek korumalı modeller bulunuyor. Sürekli yerle temas durumu olduğundan kolay yırtılmaması, dayanıklı olması ve su geçirmez olması gerekir.

Çorap: İç katmandaki en önemli parça. Kalın olan snowboard çorabı yerine ince olanı tercih edin çünkü kalın olanlar ayağınızı terleterek daha çok ısı kaybına yol açar. Bu çorapların uzunluğu dizinizin yarısına kadar olmalı.

Kask: Yeni kaskınızı başınıza çok kolay geçirmemeniz, yani biraz kafanızı sıkması gerekir.

Gözlük: En önemli kriter buğulanmaya direnebilen bir cama sahip olmasıdır.

Koruyucu Güneş Kremi: Beyaz kardan yansıyan güneş ışığı, gökyüzünden gelenden çok daha yakıcıdır. Koruyucu krem sürmeden sakın kendinizi pistlere atmayın.