Mobilemenu
Profile

Sonbahar ve Kış İçin En Havalı 7 Bisiklet Aksesuarı

100% Cognito Eldiven

Bacaklarınız pedallarla boğuşurken ısınıyorlar ama gidon hakimiyeti için her daim sıcak olması gereken parmaklarınız öylece duruyorlar. Onların soğuktan kaskatı kesilmesini istemezsiniz. Cognito’nun son üretimi bu ihtiyacı giderirken özellikleriyle de gönüllerin şampiyonu oluyor. Üst üste binen yumuşak dolgu malzemesi, slikon tutucular, dokunmatik ekrana uygun parmak uçları ve sağlam bir Velcro kaplaması olan bu eldivenler tek katmanlı bir avuç içine sahip. Beş farklı boyda ve beş farklı renkte. Biri mutlaka sizin için.

Mission Workshop Kısa Kollu İlk Katman Giysisi

Bilirsiniz eskiler terleyecekleri zaman atlet veya fanila giymeyi çok önemserdi. Terini alan ve vücut ısısını korumaya yarayan bu ilk katman giysi evrim geçirerek bisiklet kıyafetleri içindeki yerini korumaya devam ediyor. Mission Workshop üretimi dikişsiz, tek parçalı tişört bu amaç için üretildi. Kumaş, volkanik kum ve Hindistancevizi ile üretilen ve 37,5 teknolojisini barındıran bu tişörtle vücut ısısını düzenlemek için oluşan buharla reaksiyona girerek işini görüyor. Vücuttan yayılan bu ısıyı alıp dışarı atan, aynı zamanda vücut ısısını koruyan bu ilk katman tamamen dikişsiz üretildiğinden cilt için de çok rahatlatıcı.

Prolog Proxim

En baştan söyleyelim. Bu yüksek performans üretmek için geliştirilen sele aslen elektrikli bisikletler için yapıldı. Hoş, üreticileri bu selenin normal yol bisikletleriyle de kullanılabileceği konusunda iddialılar. Proxim'in kabuk esnekliği, örtü malzemesi ve yoğunluk köpüğü, her biri bisiklete binerken binicinin alabileceği farklı konumlar için tasarlandı. Sele; destek, konfor ve basınç dağılımı sağlamak amacıyla farklı özelliklere sahip üç bölgeye ayrılıyor. Sele kenarları, hareket özgürlüğünü artırdığı iddia edilen daha fazla esnetmek için tasarlandı. Selesini değiştirmek isteyen varsa deneyebilir!

Osprey Bel Çantası

Artık bel çantası kullanan insan sayısı oldukça azalmış olsa da Osprey, dağ bisikleti kullanıcılarının bu ihtiyacına yanıt vermeden edemedi. Çantalar, bir binicinin bacak hareketine müdahale etmemesi için özel olarak tasarlanmış bir bel kemerine sahip. İki farklı model üretilmiş: 1,5 litrelik su haznesi ve manyetik hortum tutucusuna sahip Seral ve şişeler çıkarıldığında bile şeklini korumaya devam eden (böylece şişeyi geri koyarken sıkıntı yaşamazsınız) iki su şişesi taşıyabilen Savu. Her iki model de fermuarlı kalça ceplerine ve kıyafetlere sabitlenmek için bir lastik içeren fermuarlı ana cebe sahip.

Park Tool MTC-40 Çok Amaçlı Anahtar

Her bisiklette bulunması elzem çok amaçlı anahtara Park Tool, MTC-40’la yeni bir soluk getirmiş. MTC-40’ın ekstrası sürüş sırasında patlayan lastikleri hızlı bir biçimde şişirmeye yarayan CO2 şişiricisini de bünyesinde barındırması. Anahtarlar 2.5, 3, 4, 5,6 ve 8 mm seçeneklerinin yanı sıra T25 ve T30 Torx sürücülerini de içeriyor. Bu set sayesinde zincir takımından vites grubuna, birçok alanda acil müdahale yapmanıza olanak sağlıyor. Park Tool, MTC-40 alanlara bir de şişe kapağı açacağı hediye ediyor. Bu da tur sonrası serinlemek isteyenlere şişe kapaklarını açarken bisiklet pedallarını kullanmak zorunda kalmamalarını sağlıyor!

Stac Zero Halcyon Smart Trainer

Sessiz ve taşınabilir bir trainer, yağmurlu sonbahar günlerinde işinize çok yarayabilir. Yaklaşık 15 kilogramlık Stac Zero, direnç yaratma konusunda benzersiz bir yaklaşıma sahip; lastik, trainer’a temas etmeden antrenman yapma fırsatı veriyor. Bunun yerine, jantın her bir tarafındaki birer mıknatıs rezistans oluşurarak alüminyum jantla etkileşime giriyor. Trainer’ın bir diğer önemli özelliği fişe takılı olmadan rahatlıkla uzun süreler çalışabilmesi. Lityum-iyon pili sayesinde 10 saat boyunca pedal çevirebiliyorsunuz. Yarışlara katılacak olanlar bu sayede son birkaç saatlerinde parkur yakınlarında ısınma yapabiliyor.

Smith Forefront 2 Dağ Bisikleti Kaskı

Orijinal Forefront dağ bisikleti kaskı, yeni modelle birkaç basamak daha geliştirilmiş halde. Örneğin kask içindeki Koroyd enerji emici doku, artık kafanın arkasını tamamen kaplıyor. Kaskın siperi üç ayrı pozisyona ayarlanabiliyor. Kaskın üzerindeki dahili kanallar, güneş gözlüğünün burada rahatlıkla sabitlenebilmesini de olanak veriyor. Kask, MIPS (Çok Yönlü Darbe Koruma Sistemi) özellikli olarak yedi, MIPS özelliksiz üç renkte piyasaya verildi. Yağmur ve çamur başlamadan bir deneyin.