Mobilemenu
Profile

Sörf Tutkunlarının Yaptırdığı En İyi 10 Dövme

Doğa sporları tutkusunu vücuduna işleyen insanların hikayelerine devam ediyoruz. Bu kez sırada sörf sevgisini dövmelerle dile getiren insanlar var. İşte sörf tutkusunu vücuduna taşıyan 10 çılgın.

1- Rönesans

Sağ omuz üzerinde arz-ı endam eden bu dövmede ise üzerine epey emek harcanmış bir kare ile karşılaşıyoruz. Büyük ihtimalle bir dalgayı aşma anına denk gelen bu saniyelik imaj dövme sahibinin omuzlarında can bulmuş. Soldaki dövmede ise aynı sorfçüye bu kez ayakta rastlıyoruz. Büyük ihtimalle iki dövmede de işlenen kişi bizatihi dövmenin sahibi.

2- Dalgaların içinden

Bu emek isteyen çalışmada ise dalgaların içinden oldukça estetik bir çıkış yapan bir hanımefendiyi izliyoruz. Unutmayalım, dalgalar sörfçülerin evidir. O yüzden bu hanımefendi de dalgalar arasında evindeki kadar rahat takılıyor.

3- Büyük dalga geliyor!

Saniyeler her şeyi belirler. Hız ve ritimde kaybettiğiniz bir an sizi büyük dalgalarla baş başa kalmak zorunda bırakabilir. Burada ise kusursuz bir geçişe tanık oluyoruz. Büyük dalgadan bir adım önde sörf yapmanın keyfini gösteren bu dövme oldukça ilham verici.

4- Güne sörf ile başlamak

Sörf yapmayı yaşam biçimi haline getiren insanlardan biriyle başlayalım. Bir çapa üzerine işlenen bu dövmede, gün doğumunda sörf tahtasıyla sahilde dolaşan bir adamla karşı karşıyayız. Büyük ihtimalle dövmenin de sahibi olan bu kişi güne sörf yaparak başlayan bir abimiz olabilir.

5-  Alternatif deniz ulaşımı

Biraz abartılmış diyebileceğimiz bir an. Evet, dalgaları herkes sever ama böyle üstünde seyahate çıkmış gibi takılacak kadar değil elbette. Adeta tek bir dalga üzerinde seyrüsefere gibi çıkmış bu adam, dövme sahibinin kendisi de olabilir. Ne diyelim, hayal gücü kuvvetliymiş.

6- Kadınlar bu sporda biraz daha aktif

Sörf, diğer birçok branşa nazaran kadınların daha fazla rağbet ettiği bir spor. Bunu herhangi bir videodan ya da görselden anlayabileceğiniz gibi dövmelerden de anlayabilirsiniz. Tıpkı bir dalgaya karşı mücadeleye hazırlanan bir kadına tanık olduğumuz bu dövmede olduğu gibi.

7-Tutkusunu göğsüne kazıyanlar

Eskiden ülkemizde aşık gençler sevdiklerinin ismini göğsüne kazırdı. Doksanlarda neredeyse moda olan bu davranış neyse ki 2000’ler ile birlikte azaldı. Burada da aşkını göğsüne dövme olarak kazıyan biri var. Ama bu kez çok estetik ve baktıkça insanın içini açan bir eserle karşı karşıya olduğumuzu itiraf edebiliriz.

8- Selfie gibi dövme

Sanki dövmedeki karakterin elinde bir GoPro kamera ya da bildiğimiz normal akıllı telefon var ve kendini çekiyor. Sıra dışı bir çalışma olan bu dövmede belli ki solda gördüğümüz eserden ilham alınmış. Vücudun sol tarafı için de gayet ideal aslında. Eğer merakınız varsa bir düşünün deriz.

9-  Carpe Diem

Bir sörf tahtası üstünde karikatürize edilmiş gibi duran bir sörfçü ile şenlenen kolun sahibi beyefendi hemen yukarıda yazan Carpe Diem ile mesajını da vermiş: Günü yakala, yapmak istediğini hemen yap.l

10- Kumsalın sahipleri

Gauguin’in Tahiti sahillerini resmettiği tablolarını andıran bu dövmede ise yaz kış demeden en büyük tutkularının peşinden koşan sörfçüleri ait oldukları yerde yani kumsalda görüyoruz. Gün batımında son kez denize bakıp “yarın görüşmek üzere" der gibi durmuşlar.