Mobilemenu
Profile

Star Wars’tan İlham Alan Kaykaylar

Star Wars çılgınlığı popüler kültürden spora kadar her şeyi esir alabilecek bir güce sahip. Herhangi bir popüler aktivitede Star Wars’a gönderme yapmak, özellikle serinin son filminden sonra, neredeyse bir geleneğe dönüştü. Filme duydukları tutkuları bir şekilde hayatına yansıtmak isteyen insanlar arasında kaykaycılar da var elbette. Hatta onlar bu durumu neredeyse sanata dökmüş durumdalar. Unutulmaz Star Wars karakterleri ya da anlarıyla kaykayını süsleyen aksiyon severler listemizde.

1-  Star Wars’un kötüleri

Galakside elbette her zaman iyi kahramanlar yok. En az onlar kadar popüler ve gücün karanlık tarafını temsil eden başta Darth Vader olmak üzere birçok karakter de var. Onlar da kaykaylara hak ettikleri gibi simsiyah resmedilmişler. Eh, adı üstünde Karanlık Gücün Yükselişi.

2- Kaykayımın üstünde Prenses Leia

Star Wars’un kadın yıldızlarından, altın bikinisiyle meşhur Prenses Leia’nın olmadığı bir galaksi düşünülemez elbette. Burada da meşhur pozu ve altın bikinisiyle bir kaykayda ölümsüzleşen Leia her zaman olduğu gibi çekici ve etkileyici.

3- Ooo Luke Skywalker da gelmiş

İlk üçlemenin kahramanı, bembeyaz kostümlü Jedi’ımız Luke da popüler kaykay imajlarından birine dönüşmüş. O da tıpkı kardeşi Leia gibi gayet özenilerek bir kaykay üstünde can bulmuş. Saflığını ve temizliğini yansıtan beyaz kostümü de elbet unutulmamış.

4-  Sözünün eri adam…

Serinin şimdilik son filmi olan The Force Awakens’ta Kylo Ren tarafından kurulan bu cümle son filmin en akılda kalan anlarından birinde sarf edilmişti. Eh, hayranlar da durur mu anında bunu bir mottoya çevirip birçok yere yazdılar. Kaykay da eksik kalmadı elbette.

5- “These Aren’t The Droids We’re Looking For”

Serinin akla kazınan cümlelerinden biri ile başlayalım. A New Hope filminde Obi-Wan Kenobi tarafından kurulan bu cümle, daha sonra kültleşmiş ve arabalardan yastıklara birçok yere yazılmıştı. Kenobi’nin Stormtrooper’ları avladığı mevzubahis sahnenin kaykay üstünde görselleşmesi de ortaya harika bir eser çıkarmış.

6- Bu ikiliye dikkat!

Hiç şüphe yok ki onlar Star Wars dünyasının en sempatik ikilisi. C3PO ve R2D2  daha ilk filmden kültleşmiş, milyonlarca oyuncağı çıkmış ve bugün bile hayran sayısını artıran bir güce sahip. Maceraları ayrı bir film olabilecek ekibin kaykay üstüne birlikte resmedilmemesi düşünülemezdi zaten.

7-  Han-Solo beyler de aramızda

Bu seride kült karakter bitmez elbette. İlk üç filmin bir diğer yıldızı Han-Solo çok uzun yıllar süren bekleyişin ardından son film The Force Awakens ile aramıza geri dönmüştü. Bu kaykay üstünde ise onu elbette ilk üç filmdeki genç ve can yakan yakışıklılığıyla görüyoruz.

8-  Assolistlerden birini ağırlayalım

Star Wars dünyasının hem en sevilen hem de en sevilmeyen ama sonuç ne olursa olsun en ünlü karakteri Darth Vader. Anakin olarak başladığı hayatında gücün karanlık tarafına geçmesiyle birlikte tüm dengeleri de değiştirmişti. O da tüm ihtişamıyla bir kaykay üstünde kendine yer bulmuş.

9- The Force Awakens ile dirilen macera

Serinin son filmi The Force Awakens hem her şeyi güncelledi hem de galaksiye milyonlarca yeni hayran kazandırdı. Snapchat gençliğini bile canevinden vurmayı başaran film yediden yetmişe herkese hitap edecek bir güce sahipti. Bir nevi Star Wars’u küllerinden doğuran The Force Awakens kaykaylar için de değişmez bir ilhama dönüştü.

10-Usta ile bitirelim

Peki bu galakside ustaların ustası kim derseniz elbette tek bir cevap var: Yoda. Jedi ustası yeşil kahramanımız bu dünyanın en sakin ve mistik karakteri. Sessizliği derinliğinden gelen Yoda kaykay gibi bol adrenalinli bir aletin üstünde bile oldukça bilge görünüyor.