Mobilemenu
Profile

Suyun Üstüne İnşa Edilmiş 5 Eşsiz Otel

Oteller her insanın birkaç kez yolunun düştüğü ve genelde geçici konaklamalara ev sahipliği yapan yerler olarak bilinir. Tasarımları benzerdir ve aldığı yıldıza göre derecelenir. Sıkıcı değil mi? Ama bir de sıra dışı oteller var. Suyun üzerine konuşlanmış ve diğerlerine hiç ama hiç benzemeyen oteller. Onlardan 5 tanesini sizin için araştırdık.

The Float House River Kwai Resort, Tayland

Bungalovların arasındaki Float House River Kwai, Tayland’ın ünlü Kwai Noi nehri üzerinde yüzen bir hâlde kendini belli ediyor.

Bambu ve tik ağacından yapılmış 18 villa geleneksel Thai yaşam tarzını deneyimlemeyi vaat ediyor. Bölgede, fil sürmek ve kano yapmaktan, yerli bir Mon köyünü ziyaret etmek ve yakındaki tapınağı keşfetmeye kadar birçok gezi seçeneği bulunuyor. Kısacası hem doğa sporlarını deneyimlemek hem de sıra dışı bir otelde konaklamak itereniz adreiniz Tayland olmalı.

Punta Caracol Acqua Lodge, Panama

Isla Colon’ın uzak bir mercan yarımadasında konumlanmış Punta Caracol, hava şartlarına epey maruz kalarak hasar görmüş olmasına rağmen, huzur veren ve gittiğinize sizi asla pişman etmeyen özelliklere sahip.

Bu sıra dışı otel, dokuz sahil kulübesi, bir kayıkhane ve su üzerine inşa edilmiş doğal çevreyle huzur içinde bütünleşen bol seçenekli ve yerel lezzetlerin ağırlıkta olduğu bir restaurant içeriyor.

Ha bu arada fiyatları merak edenler için belirtelim. Bu tatil yeri muhtemelen Bocas del Toro bölgesindeki en pahalı tatil yeri.

Cocoa Island by COMO, Maldivler

Basit ama sofistike, çağdaş ama yerel tarzıyla her zaman dikkat çeken Cocoa Island by COMO (Cocoa Adası) adaların sakin ruhunu yansıtan epey lüks bir otel.

33 su üstü süit ve villanın tasarımı Maldivlerdeki diğer lüks otellerden farklı stilde kendini gösteriyor.

Otel, yerli balıkçıların kullandığı, nazikçe kıvrılan ahşap gemiler olan Dhoni Tekneleri’nin kendine özgü tasarımdan ilham alan odalarıyla, adadan kendini soyutlayan havasıyla ziyaretçilerine sıra dışı bir deneyim yaşatmak için bekliyor. Sığ göl üzerine inşa edilmiş, sade ahşap yürüyüş yolları birbirine bağlanarak, dolambaçlı tahta patikalar oluşturuyor.

Her odada Maldivlerin eşsiz denizine yakın olabilmek için özel teraslar var. Odaların manzarasını ise su ve olağanüstü geniş bir ufuk oluşturuyor. Mavilerin ve beyazların hakim olduğu iç mekanlar hem huzuru hem de estetiği aynı anda vadediyor.

The Manta Resort in Zanzibar, Tanzanya

Manta Resort'un esas cazibe merkezi, kuvvetli mercan kayalıklarının üzerinde kurulan üç katlı suitleri ve her yanı deniz yaşamını gözler önüne seren pencerelerle kaplanmış su altındaki eşsiz yatak odasıyla Underwater Room (Sualtı Odası).

Tanzanya’nın Zanzibar bölgesindeki tropikal Pemba Adası’nda bulunan bu turistik bölgedeki Underwater Room’un iki katı su yüzeyinde bulunurken, yatak odası suyun dört metre altında. Yani uyumak için suyun altına inmeye hazır olun deriz.

Amazon Jungle Palace, Brezilya

Yüzen Amazon Jungle Palace (Amazon Ormanı Oteli), Brezilya yağmur ormanlarındaki ilk ekolojik ve lüks yapıdaki otel olarak biliniyor.

Negro Nehri’nin sırasındaki otel, uluslarası havalimanına 10 mil uzaklıkta konumlanıyor. Bu lüks komplekste 65 daire var.

“Doğa dostu” lakaplı otelde su arıtma teisinden tutun çöp toplama teknolojisine kadar her şey var. Kısacası her şey doğanın içinde ve doğaya uyumlu bir konaklama yeri yapmak için tasarlanmış.