Mobilemenu
Profile

Gerçek Anlamda Dinlendirici 5 Tatil Önerisi

Sosyal medya, gelen mailler, sürekli titreşen telefonlar… Çevrenizdekileri kıramayıp, geceyi uzatmanız ve tatilden daha yorulmuş gibi dönmeniz… Eğer her seferinde “bu tatilden hiçbir şey anlamadım” diyenlerdenseniz, listemize göz atın. Bütünüyle inzivaya çekilip keyifli bir tatil yapmak isteyen insanlara tüm seçenekleri sunan bu tesisler dünyanın dört bir yanında sizleri bekliyor.

Hacienda Altagracia, Kosta Rica

Kosta Rika'nın Pérez Zeledón bölgesinde bulunan bu yemyeşil butik otel 2011 yılında teknolojinin bütün nimetlerinden uzak inzivaya çekilmek isteyen aileler için özel olarak kuruldu.

50 adet odası bulunan bu tesis, bünyesinde birinci sınıf bir spa, bir binicilik programı ve vahşi yaşam gezileri gibi paketler barındırıyor. Kahve alanları, özel yiyecek servisi ve ailelerin yakınlaşması için toplantı bölümleri de olan tesis bir nevi insanın doğanın bir parçası olduğunu hatırlatmak için kurulmuş gibi görünüyor.

Death Valley House, ABD

1,200 metrekarelik bir alana yayılan bu ev, iki yatak odası, iki banyosu ve epey geniş bir salonu bünyesinde barındırıyor.

Nevada High Desert'de bulunan ve bütünüyle inziva için tasarlanan Death Valley, teknolojik olarak ise tamamen kapalı bir yer. Modern iletişim seçeneklerinden yoksun olan ve ne internet ne de telefonun kesinlikle çekmediği bu ev size bu seçenekleri unutturacak kadar da lüks: Büyük bir açık mutfak, barbekü ve bir spa küveti içeren geniş teras, bunlardan sadece birkaçı. Evet, burası bir sonraki büyük romanını yazacak bir yazar için biçilmiş kaftan olabilir.

Morukuru Family, Güney Afrika

Güney Afrika’ya sadece safari için değil, huzur bulmak için de gidebilirsiniz. Ve bu amaç için yola çıktığınızda Morukuru Family dışında aklınıza başka seçenek gelmesin.

Johannesburg'a arabayla dört saatlik mesafede bulunan bu gözlerden uzak tesis, ülkenin kuzeybatısındaki Big Five rezervinde geniş bir alana yayılıyor. Ha eğer, “hazır gelmişken buraların vahşi yaşamını da tecrübe edelim” derseniz leoparlar, aslanlar, filler, gergedanlar ve yüzlerce farklı kuş türünü görmek için rehberler eşliğinde tura çıkabilirsiniz. Hiçbir modern cihaz çekmediği için telsizlerle iletişim kurulan bu bölgedeki evlerde ayrıca şömineler ve yüzme havuzları da bulunuyor. Vahşi doğanın ortasında lüks bir tatil yapmak isterseniz aklınızda bulunsun.

Hotel Remota, Şili

Güney Amerika’daki bu gözlerden uzak inziva bölgesine vahşi yaşam ve doğa tutkunlarının ilgi göstermesi sürpriz değil. Ziyaretçiler, fiyortları, buzulları, ormanları ve şelaleleriyle büyüleyen Patagonya manzarasını görmek için tüm teknolojik aletlerini feda etmeye hazır olarak buraya gelirler.

72 odalı bir  orman evi olan Remota Oteli, havuzu, spa küvetleri, barı ve yerel deniz ürünleri ile dolu bir menüye sahip. Sürdürülebilir, modern ve zarif bir tasarıma sahip olan otelin dört mevsim full çektiğini de hatırlatalım.

Fox Den Cabin, Alaska

Bu küçük ev tek yatak odalı, tek banyolu ve ziyaretçilerin sadece helikopter ya da tekneyle ulaşabildiği izole bir bölgede yer alıyor. Alaska’da, Diriliş Körfezi'nin on beş mil dışında bulunan Fox Den, telefonunuzu, bilgisayarınızı ve diğer teknolojik cihazlarınızı ardınızda bırakıp, doğal yaşamın ve harika manzaranın tadını çıkarabileceğiniz bir yer.

Balkondaki hamağınızda sallanırken, yakınınızdaki okyanusta balinaları görmeniz de mümkün üstelik.

Blackbird Caye Resort, Belize

Özellikle dalışçıların ilgisini çekecek bir yer ile listemizi bitirelim. Hem dalış hem de su sporlarına dair birçok seçeneği içinde barındıran bu tesiste, Karayip Denizi’ne nazır manzaranın keyfini çıkarabilir ve bir inziva havasında en sevdiğiniz su sporlarını yapabilirsiniz.

Mükemmel hizmet ve mahremiyet sunan bu her şey dahil tesiste sazdan çatı evler ya da okyanusa bakan kabinlerde kalabilir, teknolojik aletler dışında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.